Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wire recorder - nagraj swój głos na nożu

dg.1607 20 Paź 2009 00:00 2536 5
 • Wire recorder - nagraj swój głos na nożu

  Wire recorder - nagraj swój głos na nożu

  Urządzenie, które chciałbym zaprezentować to WIRE RECORDER. Wykorzystuje on zasady podobne do tych, na których oparte jest nagrywanie dźwięku na taśmę magnetofonową. Transkrybuje ono głos w ładunki magnetyczne i umożliwia odsłuchanie nagrania poprzez zwykłe przetarcie po powierzchni zapisu. Urządzenie jest zestawem, który należy złożyć z zamieszczonych części. Aby go użyć, trzeba umieścić kontroler urządzenia na jakiejkolwiek metalowej powierzchni zdolnej utrzymać ładunek magnetyczny, po czym przesunąć go po tej powierzchni w tym samym czasie mówiąc do mikrofonu. Aby zapisywać swoje "sekretne wiadomości" można wykorzystać prawie wszystko - od metalowego blatu kuchennego po zwykły nóż. Po "nagraniu" wystarczy po prostu wcisnąć przycisk "PLAYBACK" i przesunąć magnetyczną głowicą po tej metalowej powierzchni aby odsłuchać swoje ciut trzeszczące nagranie. Działanie urządzenia przedstawiono na filmie (radzę przewinąć pierwsze 50 sekund). Niestety instrukcja składania tego zestawu jest po japońsku. Jednak sądzę, że można spokojnie złożyć urządzenie patrząc tylko na obrazki. Gadżet można zamówić na www.makershed.com w cenie 38.99 dolarów. Tylko przypadkiem nie przechowujcie go w pobliżu waszej kolekcji kaset VHS!  Link


  Źródło

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  dg.1607
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Offline 
  Profesjonalne tłumaczenia
  angielsko-polskie
  polsko-angielskie

  najtaniej, najszybciej,

  również usługi ekspresowe do 24H!

  kontakt na PW lub email
  Specjalizuje się w: air
  dg.1607 napisał 2460 postów o ocenie 377, pomógł 38 razy. Mieszka w mieście B-na/B-B. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  Pokrentz
  Poziom 21  
  Nihil novi sub sole. Pierwszy magnetofon w historii, skonstruowany przez Poulsena, działał właśnie na drucie stalowym...
 • #3
  Krzysiek16
  Poziom 24  
  Żadna nowość. 111 lat temu wymyślili to samo, i to na strunie fortepianowej, na której można zapisać więcej niż na nożu :P Po zamianie drutu na taśmę pokrytą twardym ferromagnetykiem i dodaniu głowicy kasującej powstał magnetofon:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnetofon
  Nie rozumiem, w jaki sposób przechowywanie tego wynalazku koło kaset VHS może im zaszkodzić. Urządzenie nie wytwarza silnego pola magnetycznego, które mogłoby zaszkodzić zapisowi na taśmie.
  Cena - przerażająca. Za 40 dolarów można zrobić z 5 takich
 • #4
  DawwidW
  Poziom 15  
  A moglibyście podać jakiś schemat, bo chętnie bym sobie zrobił coś takiego :)
 • #5
  mrQbus
  Poziom 2  
  A moze dało by sie wykorzystac czesci z jakiegos zwykłego kaseciaka? :D Tylko ze ta głowica zapisująca moze miec za małą moc?
  Takie moje małe rozmyslania, nie bijcie.
 • #6
  Krzysiek16
  Poziom 24  
  Nikt Cię nie bije. Głowica z magnetofonu raczej się nie nada, bo ma widełki do prowadzenia taśmy z jednej strony i działa na dość wąskim pasku - taśma ma 3.81mm szerokości, a mieszczą się na niej 4 ścieżki (lub 2 dla zapisu monofonicznego)
  Schemat? To jest zwykły wzmacniacz na jednym czy dwóch tranzystorach, którego wejście i wyjście są przełączane między mikrofonem i głowicą (zapis), a głowicą i głośnikiem (odczyt). Pewnie nie bawili się tutaj nawet w prąd podkładu.