Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX28LD1P przepalony bezpiecznik.

bioly1 20 Oct 2009 08:29 1252 5
 • #1
  bioly1
  Level 11  
  Witam wszystkich.
  Dostałem taki TV do naprawy od rodzinki i był w nim przepalony bezpiecznik na zasilaniu 230V. Po jego wymianie TV działa. Przejrzałem płytę pod kontem zimnych lutów i nic nie znalazłem. Zmierzyłem napięcie 150V i jest prawidłowe. Od czego może się przepalić ten bezpiecznik? Co mam sprawdzić? Wydaje mi sie że problem może być po pierwotnej stronie przetwornicy. A może przyczyną przepalenia mogło być przepięcie w sieci elektrycznej? Proszę o jakieś porady.
  Pozdrawiam
 • #2
  pfl200
  Level 19  
  Witam w takim wypadku to można tylko gdybać. Jak telewizor gra to wyłącz go wyłącznikiem sieciowym i załącz po paru godzinach. Jeśli będzie grał to więcej nic nie zrobisz.
 • #3
  Telo
  Service technician RTV
  Bardzo często pozystor powoduje przepalanie bezpiecznika,jak się uszkodzi ponownie to mozna go podstawić.
 • #4
  omron
  Level 17  
  Potwierdzam że pozystor b. często jest powodem uszk.bezpiecznika .Nie czekaj ,lecz otwórz pozystor zdejmując "czapeczkę"-jeśli zobaczysz przypalone pastylki masz sprawę jasną - czekając, to wiesz że pech jest złośliwy i najmniej oczekiwanym momencie......

  omron
 • #5
  pożeracz kartofli
  Level 26  
  Tak to pozystor, zgodzę się z wami i mam nadzieję że znajdzie się jeszcze ktoś kto nas poprze.


  Uprzedzę może kolejne pytanie odrazu na nie odpowiadając--
  Nie musi być taki sam, może być zamiennik a często wystarcza jakikolwiek byle miał 3 nóżki (tak wyczytałem z tego forum, ale czy to do końca prawda??)
 • #6
  bioly1
  Level 11  
  Witam ponownie
  Po wylutowaniu pozystora okazało się że jego pastylki są popękane i prawie rozkruszyły mi sie w rękach. Wewnątrz obudowy są ślady po iskrzeniu. Mieliście rację. Dzisiaj jadę zakupić nowy.
  Dziękuję za wszelką pomoc.
  Pozdrawiam