Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX28LD1P przepalony bezpiecznik.

bioly1 20 Oct 2009 08:29 1252 5
    bioly1
    Level 11  
    Witam wszystkich.
    Dostałem taki TV do naprawy od rodzinki i był w nim przepalony bezpiecznik na zasilaniu 230V. Po jego wymianie TV działa. Przejrzałem płytę pod kontem zimnych lutów i nic nie znalazłem. Zmierzyłem napięcie 150V i jest prawidłowe. Od czego może się przepalić ten bezpiecznik? Co mam sprawdzić? Wydaje mi sie że problem może być po pierwotnej stronie przetwornicy. A może przyczyną przepalenia mogło być przepięcie w sieci elektrycznej? Proszę o jakieś porady.
    Pozdrawiam
    pfl200
    Level 19  
    Witam w takim wypadku to można tylko gdybać. Jak telewizor gra to wyłącz go wyłącznikiem sieciowym i załącz po paru godzinach. Jeśli będzie grał to więcej nic nie zrobisz.
    Telo
    Service technician RTV
    Bardzo często pozystor powoduje przepalanie bezpiecznika,jak się uszkodzi ponownie to mozna go podstawić.
    omron
    Level 17  
    Potwierdzam że pozystor b. często jest powodem uszk.bezpiecznika .Nie czekaj ,lecz otwórz pozystor zdejmując "czapeczkę"-jeśli zobaczysz przypalone pastylki masz sprawę jasną - czekając, to wiesz że pech jest złośliwy i najmniej oczekiwanym momencie......

omron
    pożeracz kartofli
    Level 26  
    Tak to pozystor, zgodzę się z wami i mam nadzieję że znajdzie się jeszcze ktoś kto nas poprze.

Uprzedzę może kolejne pytanie odrazu na nie odpowiadając--
    Nie musi być taki sam, może być zamiennik a często wystarcza jakikolwiek byle miał 3 nóżki (tak wyczytałem z tego forum, ale czy to do końca prawda??)
    bioly1
    Level 11  
    Witam ponownie
    Po wylutowaniu pozystora okazało się że jego pastylki są popękane i prawie rozkruszyły mi sie w rękach. Wewnątrz obudowy są ślady po iskrzeniu. Mieliście rację. Dzisiaj jadę zakupić nowy.
    Dziękuję za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam