Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP business inkjet 1100 problem z czujnikiem wyjścia papieru

raczek150 20 Paź 2009 09:37 2495 1
 • #1 20 Paź 2009 09:37
  raczek150

  Poziom 9  

  W drukarce po włączeniu mrugają diody power i resume (przycisk z kartką papieru), mimo, że nie ma zaciętego papieru. Gdy wyjąłem czujnik wyjścia papieru, zauważyłem, że w pozycji otworzenia czujnika drukarka przy starcie pobiera i oddaje kartkę(nie zawsze do końca), po czym znowu mrugają diody sugerując zacięcie papieru.

  Proszę o pomoc.
  dodam, że mechanizm napędzający wydaje się działać poprawnie.

  0 1
 • #2 05 Paź 2010 15:38
  kysu
  Poziom 20  

  Temat stary, ale dziś udało mi się rozwiązać w/w problem, a szukając rozwiązania również na "elektrodzie", nigdzie go nie znalazłem, więc opiszę rozwiązanie - może komuś tym opisem pomogę.
  Okazuje się że mrugające diody sugerujące zacięcie papieru wprowadzają w błąd, bo tak nie jest, mianowicie zacina się mechanizm parkowania głowic drukujących na skutek zużycia.
  Trzeba wymienić cały mechanizm na nowy - drogie rozwiązanie... albo tak jak ja zrobiłem tzn. po dokładnym umyciu (straszny syf! - uwaga na zabrudzenie całej okolicy naprawy bo naprawa może się okazać najdroższą w historii jeśli zabrudzimy coś cennego...), trzeba spiłować pilnikiem 4 plastikowe "kły" tusz za 4-ma gumkami zamykającymi głowice tak by nie zacinał się cały mechanizm, dodatkowo w drukarkach które są jeszcze bardziej zużyte należy spiłować 2 kły pomiedzy w/w gumkami gdyż mogą uszkodzić głowice!

  Trzy drukarki które naprawiłem po długim ich czasie leżakowania - znowu działają... a miały trafić do utylizacji...

  Pozdrawiam.

  0