Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zafira - kierunkowskazy nie palą.

Spajko 20 Paź 2009 09:53 5782 4
  • #1 20 Paź 2009 09:53
    Spajko
    Poziom 9  

Witam! Mam problem z kierunkowskazami oplu zafirze a. mianowicie, przy włączeniu prawego kierunkowskazu, lampy kierunków się nie zapalają, a prawa strzałka na tablicy przy zegarach bardzo szybko zapala się i gaśnie. tak samo jest, włączam światła awaryjne, jedna strona pali, druga nie. nie wiem co jest do końca grane?? sprawdzałem:
    1. wszystkie żarówki - są OK;
    2. bezpieczniki odpowiedzialne za kierunki - są OK;
    3. przekaźnik - i chyba tu jest problem. gdy zamieniłem przekaźnik prawy na lewy, to światła kierunków prawych zapalały, a lewych nie. :( co jeszcze do przekaźnika? kazali zewrzeć nóżki 3 i 5, ale efekt był taki, że paliły się non stop. logiczne - zwarty styk.
    następnie ów przekaźnik wziąłem na stół operacyjny, dałem mu 12V cewka "łapała", na wyjściu nic (miernik wskazywał nieskończoność). parę takich prób z zapodaniem 12V + mckennic i ok, przekaźnik za każdym razem miał wskazania na wyjściu. no tak to zbyt piękne było, by mogło być prawdziwe. po włożeniu przekaźnika na swoje miejsce w zafirze, zapalił jeden raz kierunki, a potem już dalej nic??
    trochę rozprawka, ale proszę o pomoc.

Dodano po 4 [minuty]:

p.s. dane przekaźnika:
    nr GM: 29 200 076
    12V 3x21W + 5W
    nie wiem jaki amperarz jego??

czy da rade go gdzieś kupić?
    czy są jego jakieś zamienniki??
    czy 29 200 070 mocno się różni od mojego??

0 4
  • Relpol
  • #2 20 Paź 2009 10:02
    ptaszek1975
    Poziom 30  

W każdym sklepie motoryzacyjnym,albo na allegro.30zł.

1
  • Relpol
  • #3 20 Paź 2009 10:03
    Spajko
    Poziom 9  

na allegro nie ma, albo nie widzę...
    proszę o link..

0
  • #5 20 Paź 2009 20:10
    Spajko
    Poziom 9  

dzięki, ale po objechaniu i oblataniu wszystkich sklepów motoryzacyjnych w Tcz w końcu go znalazłem. identyczny jak na allegro. i działa. pozdrawiam

0