Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł komfortu Audi A3 8P - bagażnik i wlew paliwa.

20 Paź 2009 10:55 14926 11
  • Poziom 11  
    Witam. Tak jak w temacie mam problem z zamykaniem klapki wlewu paliwa (nie działa centralny) a bagażnik otwiera się tylko z pilota w kluczyku. Sprawdziłem vag canem pro i w module nie ma żadnych błędów. Podejrzewam,ze to może kwestia kodowania ale za małe doświadczenie mam w tym temacie. Program w elementach wykonawczych widzi centralny klapki wlewu paliwa (otwarty?) jak również otwiera bagażnik w czasie testu. Nie znalazłem tylko kodowania tych elementów. Może ktoś miał taki przypadek lub wie jak ten problem rozwiązać...

Ps. mikrowłącznik na klapie jest sprawdzony i sprawny.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    Sprawdz punkt masowy w bagażniku w pobliżu lampy i na klapie bagażnika.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    w tym modelu Audi (2006) nie ma masy łączonej przez punkt na klapie tylko przez wiązkę przewodów doprowadzoną do klapy. Masa raczej jest w porządku bo wszystko poza tym jest w porządku (światła, wzmacniacz antenowy i ten do nawigacji itd.)
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązany. Wadą okazał się moduł komfortu, "zgniły" dwa piny wychodzące z modułu do kostek z uwagi na panującą wilgoć w miejscu gdzie go zamontowano.
  • Poziom 11  
    gdzie znajduje się ten moduł ?
  • Poziom 11  
    W bagażniku za prawym boczkiem.
  • Poziom 9  
    Obok pompy gdzieś??? Bo nie potrafię zlokalizować tego modułu!!!
  • Poziom 13  
    Prawa strona pod tapicerka bagażnika, na takim uchwycie przymocowany, widać kable prowadzące do modułu
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Mam do Koleżanek, Kolegów pytanie. Rozebrałem wczoraj boczek bagażnika i ściągnąłem osłonę mechanizmów klapy mojej A3 8P. Wszystko wygląda bardzo dobrze. Nie ma wilgoci, kable suche bez nalotów. Problem mam taki. Bagażnik mogę otwierać tylko z pilota. Czy jest możliwe, że jest to funkcja zaprogramowana? Poprzedni właściciel poinformował mnie, że odłączona została "klamka". Nie umiał powiedzieć czy fizycznie czy programowo. Po optycznej kontroli nic nie jest odciętę, nic też nie jest wypięte. Czy to można włączyć VAG-em? Strasznie upierdliwe jak muszę wyłączać silnik i iść do klapy aby otworzyć "kufer żonie"
    :). Pozdrawiam Andrzej.
  • Poziom 39  
    Klamka na microstyki? Jeżeli tak to wilgoć je zjadła.
    sp1wsr napisał:
    aby otworzyć "kufer żonie"
    To żonę wozisz w kufrze?
  • Poziom 27  
    Jak 8P to ta po 2005r to z tego co pamiętam jest opcja wyłączenia programowego. Ale microstyki w VW lubią też ulec przedwczesnej biodegradacji.