Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Gigaset Gsm 1009

21 Cze 2004 18:20 3180 12
  • Poziom 11  
    Witam ,czy ktoś się spotkał z taką bazą, jak się przełacza miedzy liniami gsm a stacjonarną
  • Specjalista od telefonów
    A tak dokładnie co to jest?
    Euroset 1009
    Czy coś innego?
    WW
  • Poziom 11  
    Gigaset 1009 to jest baza jak gigaset 2010 i dodatkowo ma moduł gsm gzie jest kieszeń na kartę sim.Koduje sie słuchawki 2000s i można wykonywać normalne rozmowy telefoniczne i rozmowy przez sieć gsm jak jest karta sim. Wszystkie operacje trzeba wykonywać przez słuchawke tak jak w 2010
    A to ciekawe!
    Czętnie bym dorwał coś takiego.
    Próbowałem szukać ale znalazłem tylko instrukcje za 15 euro...
    Może zalogować słuchawke komfortową to wyskoczy jakieś dodatkowe menu..
    WW
  • Poziom 11  
    Ja też znalazłem tą ofertę za 15 euro.Słuchawkę zalogowałem ale nic dodatkowego sie nie wyświetliło.Z linia tp brak połączenia a z gsm moge tylkona 112.Musi być jakiś kod który pozwoli na wprowadzenie pinu ipozwoli na wybór lini
  • Poziom 11  
    Ja też znalazłem tą ofertę za 15 euro.Słuchawkę zalogowałem ale nic dodatkowego sie nie wyświetliło.Z linia tp brak połączenia a z gsm moge tylkona 112.Musi być jakiś kod który pozwoli na wprowadzenie pinu ipozwoli na wybór lini
    Pytanie banalne:
    a kartę SIM jakiegoś operatora to wsadzileś??
    Bo z opisu wynika że na telefony alarmowe działa jak każda"komórka" bez sim'a.
    Jeżeli nie ma simlocka to powinien ruszyć....................
    WW
  • Poziom 11  
    karta włożona i można tylko na 112
    No to wszystko wskazuje że ma sim'locka......

A ta k a'propos-jak wprowadzasz pin karty? z jakiej sieci karta??
    Gdzie i jak pokazuje zalogowanie do sieci??
    WW
  • Poziom 10  
    Mam taką bazę Siemens Gigaset GSM 1009 ale bez zasilacza , czy maże ktoś podać mi jaki jest symbol orginalnego zasilacza lub podać napięcia i na jakich pinach.Sztymala
  • Poziom 10  
    Najczęściej ten model Siemens GSM 1009 był kiedyś oferowany jako rozwiązanie stacjonarne w sieci GSM T-Mobile. Ze sprawną kartą tej sieci powinen ruszyć i wtedy można zdjąć SIM-locka
    Bez blokady powinien ruszyć na dowolnej sieci

Dodano po 46 [minuty]:

Czy ma ktoś może manuala do tego telefonu co w temacie ?
    A no mam.
    Oryginał po germańsku. Z Austrii.
    A mam 2 sztuki tej maszynki. Z opisu wynika że ma wymuszony prefix do jakiejś sieci w Austrii,zarówno po analogu jak i po GSM.Nie miałem czasu się w to bawić........
    Z analogiem możę być problem, jest tam mnóstwo elektroiniki może sama wymiana bazy G2010 nie pomoże.
    JAkieś propozycje?
  • Poziom 10  
    W.Wojtek napisał:
    A no mam.
    Oryginał po germańsku. Z Austrii.
    A mam 2 sztuki tej maszynki. Z opisu wynika że ma wymuszony prefix do jakiejś sieci w Austrii,zarówno po analogu jak i po GSM.Nie miałem czasu się w to bawić........
    Z analogiem możę być problem, jest tam mnóstwo elektroiniki może sama wymiana bazy G2010 nie pomoże.
    JAkieś propozycje?

Troche to trwało, ale się doczekałem i sprawiłęm sobie takową baze 1009 GSM dzęki koledze W.Wojtek.
    Dzisiaj pierwsdzy dzień prób.
    Objawy identyczne - na GSM nie widzi wetknietej karty SIM z SamiSwoi "0887800xxx" Wewnątrz można dzwonić pomiedzy zalodowanymi słuchawkami, na zewnątrz tylko na "112". Nawet normalne numery alarmowe - na "999;998;997" nie dzwoni - od razu zajety numer. IMHO - trzeba zciągnąć SIMlocka.
    I tu powstają wątpliwości - czy jest to możliwe poprzez zalogowaną słuchawkę i magiczne kody serwisowe, czy też co gorsze konieczne jest podpięcie interfejsu "level converter"na MAX3237CAI, stworzenie zasilania 6V i 3,3V i pobawienie się z wgraniem nowego firmware ( znalazłem w sieci wersję do części GSM M20 (o numerku kolejnym "5.4.e")??? Może ktoś z forumowiczów już to robił?
    Wolałbym pierwszy sposób, bo nie chce mi się tak dalece grzebać w elektronice, tym bardziej, że już oczy nie te co dawniej, a interfejs 80 pin - gęsty i podpiąć się pod niego to raczej porażka, trzeba bychyba robić specjalnie płytkę i przepinać modem SIEMENS M20.
    Aha - jeszcze jedno. Rzeczywiście zasilanie tego ustrojstwa to +12V DC. Na wtyku RJ45 na pinie 1(+) i 8(-). Na wtyku telefonicznym styki telefonu też nietypowo - RJ11 styki 1 i 6./ Czyli trzeba robić kabelek specjalny 1->4 i 6->3 czyli krzyżak jak to prawie w germanii stosują ( tylko tam to było 2->4 i 5->3). Ale części analogowej jeszcze nie tykałem. Może ktoś dołączy sie do dyskusji i pomoże ?