Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyjąć radio samochodowe "JP 300" ?

robaldinho 20 Paź 2009 15:08 4730 4
  • #1 20 Paź 2009 15:08
    robaldinho
    Poziom 8  

Witam mam problem otóż chciałbym zmienić radio w Nissan Primera 97r. jest tam radio (Thurst/Thust nie mam pojęcia) JP300 niestety nie posiadam śledzików do wyjmowania tego radia, próbowałem różnych metod, na druciki, na śledziki z innego radia, na siłę, wkładałem rękę od tyłu... Byłem nawet u mechanika specjalisty, niestety poddał się. Ja również mam powoli dość. Ma ktoś jakieś inne pomysły na to jak to radio wyjąć tak by nie uszkodzić deski rozdzielczej? Dodam że to radio jedynie przesuwa się do góry i na dół, natomiast w tył czy do przodu nie da rady..

Zdjęcia tego feralnego radia -

PS. W ostateczności proszę o radę jak rozbić, ew. rozłożyć to radio tak by w częściach je wyjąć nie uszkadzając nic innego..

Edit: odkręciłem stelaż od reszty i radio wychodzi do połowy, razem ze stelażem, i dalej nie wyjdzie jest stelaż przykręcony śruba do radia nie wiem kompletnie jak i jakim cudem poprzedni właściciel to zmontował.. co dalej?

0 4
  • #2 20 Paź 2009 18:30
    GrzesinekXXX
    Poziom 12  

Witam
    A czasami radio nie jest przymocowane na stale za pomocą uchwytu ???
    Często spotykane w Nissanach ze radio montowane jest na stale a nie za pomocą połkieszeni.
    Rozbierz deske dookoła radia za nią pewnie będą śruby mocujące.

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Paź 2009 18:36
    robaldinho
    Poziom 8  

Raczej to jest kieszeń, na obecną chwile radio lata sobie po tej kieszeni, żeby wyszło blokują takie bolce jak te ->

po bokach radia, nie wiem w jaki sposób mam dokonać żeby wyszło to radio..a już totalnie mam dość..

Rozbierać deskę nie bardzo mi się uśmiecha to robić gdyż znając siebie pewnie coś pęknie, urwie się itd..

Prawdopodobnie jutro może wyruszę poszukać jakiegoś dobrego car audio specjalisty.. już dziś mocował się jeden ale poległ..

0
  • #4 20 Paź 2009 18:41
    GrzesinekXXX
    Poziom 12  

A ty wyjąłeś już te radio z samochodu ???
    I nie możesz wyciągnąć z tej kieszeni czy jak????
    Bym musiał na to spojrzeć.....
    Wydaje mi się ze radio powinno być przykręcone do tego stelaża a następnie do samochodu.........
    Wiec najpierw musisz odkręcić cale radio ze stelażem a następnie odkręcić radio od stelaża...............

Moderowany przez damiancz:

Nie używa się w postach ozdobników typu ??? .......

0
  • #5 20 Paź 2009 19:47
    robaldinho
    Poziom 8  

Ad. 1 Zdjęcie z poprzedniego postu jest przykładowe, chodizło mi o to że ten stelaż jest niemal taki sam.

Ad.2 - Właśnie problem z tym że nie mogę wyjąć radia z tym stelażem, przez tą kieszeń na radio, radia nie wyjąłem, udało mi się jedynie odkręcić stelaż z radiem razem od deski rozdzielczej i dalej nie wiem co.. poonieważ by odkręcić radio od stelaża trzeba je wyjąc a inaczej nie mam dostępu ledwo palec wchodzi miedzy radio a te wejście - kieszeń.

0
  Szukaj w 5mln produktów