Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koniec z nieoficjalnymi kartami pamięci dla Xbox 360

pseven 20 Paź 2009 15:53 7017 8
 • Koniec z nieoficjalnymi kartami pamięci dla Xbox 360
  Każdy nabywca karty pamięci pochodzącej od producenta 3rd party powinien jak najprędzej przenieść swoje dane na oryginalną kartę. Nadchodząca aktualizacja dashboard`u konsoli Xbox 360 ma zablokować funkcjonalność wszystkich nieoficjalnych akcesoriów takich jak karty pamięci. Informację taką możemy przeczytać na blogu Larry`ego Hryb`a znanego jako „Major Nelson”.
  Zmianę najszybciej odczują użytkownicy uczestniczący w programie testów, obejmującym funkcjonalność Zune, Facebook, Twitter, którzy otrzymają aktualizację do pobrania już w przyszłym tygodniu. Dalsze korzystanie z nieoryginalnej karty pamięci grozi niemożnością zalogowania się do przechowywanych na niej profilów jak i odczytania zapisów stanów gry.
  Więcej informacji można uzyskać na liście licencjonowanych akcesoriów dla konsoli Xbox 360, do której link zamieszczam poniżej. Aktualizacja dotyczy głównie kart pamięci, brak natomiast informacji o modyfikowanych dyskach twardych. Wszelkiego rodzaju urządzenia do przechowywania danych pracujące na interfejsie USB, takie jak pendrive będą pracowały bez zmian.

  Źródło:
  http://www.techradar.com/news/gaming/microsoft-bans-unofficial-xbox-360-memory-units-643296
  http://www.xbox.com/en-US/hardware/catalog.aspx?st=&g=209000000&sd=2&p=1&c=10

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8522 postów o ocenie 1595, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  adrian1201
  Poziom 29  
  wszystko do czasu dzis niedziala jutro dziala
 • #4
  KeinXor
  Poziom 24  
  No jak można skomentować takie postępowanie m$... czyste Qrestwo, gnębią swoich „chlebodawców” na każdym kroku, firma pokazuje swój stosunek do użytkowników, szkoda gadać.
  Dla mnie już dawno przestali istnieć !!!
 • #5
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Rozumiem zażenowanie osób, które wydały pieniądze na kartę pamięci, która stanie się teraz bezużyteczna. Z drugiej strony w Polsce kart innych producentów niż Microsoft było bardzo mało. Ich główną zaletą niewątpliwie była większa pojemność niż oryginalne 512 MB i możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty microSD. Być może Microsoft obawiał się wyjścia na jaw jakiegoś exploit`u z uwagi na łatwość dotarcia do danych poprzez odczytanie karty na komputerze z czytnikiem?
  Tak czy inaczej rolę karty pamięci przejął przecież dysk twardy i ta przydaje się jedynie w momencie, gdy chcemy przenieść swój profil i save na nową konsolę czy zabrać go np na turniej albo do kolegi.
 • #7
  _eddie_
  Poziom 32  
  Taki monopol do swego produktu. Przykładem są choćby klucze do napędów (w razie konkretnego uszkodzenia napędu cała konsola na śmietnik), lub brak padów. Dla tego konsola jest w miarę tania: arkade 800zł?! Zarobek przychodzi z LIVE, z kart pamięci, z dysków, z gier, z padów...
 • #8
  kokodin
  Poziom 21  
  Od kiedy to firma m$ dyktuje jak ma zachować się rynek , włącznie ze standardami na nim obecnymi (znaczek windowsa na klawiaturach itp), świat stanął na głowie. My szarzy użytkownicy straciliśmy wpływ na to co się nam podoba i co chcieli byśmy wybrać, od kiedy windowsy zaczęły być powszechnie preinstalowane w komputerach. Już i tak cudem jest że microsoft jeszcze nie zbanował windowsa 2000 czy nawet xp w czasach gdy ma już nowy system a za progiem kolejny.
  Teraz przyszła kolej na konsole, których przez pewien czas udało się rozprowadzić krocie.
  Pytanie tylko czy firma straciła rentowność, czy jest po prostu pazerna.
  Tak czy siak kolejna brudna zagrywka, kolejnym krokiem będą kable połączeniowe :P na nie microsoftowych nie będzie obrazu.
 • #9
  Jacek31
  Warunkowo odblokowany
  Widać że M$ chce na siłę dobić Xboksa. Nie dość że nie mają BR na pokładzie i z dnia nadzień tracą na atrakcyjności w sferze multimediów domowych, to jeszcze chcą zablokować nie oficjalne dodatki do konsoli.
  Non Conment. Samobójcy jak się patrzy.