Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sterowania przesłonami nawiewu.Renault Laguna 1.8RT

bbaarroo 20 Oct 2009 17:46 4967 14
    bbaarroo
    Level 10  
    Witam.Mam problem z ogrzewaniem w mojej lagunie 1.8 RT climatonik.Problem polega na tym ze gdy auto jest zimne nie działają przesłony od nawiewu.Tzn dmucha tylko na przednia szybe i moze po przejechaniu raz 20 raz 40 km zaczyna grzac na auto.Dodam ze na panelu sterowania wybrana jest opcja nawiewu na auto!!!Prosze o pomoc i pozdrawiam

Proszę w trybie NATYCHMIASTOWYM poprawić tytuł wątka, zgodnie z pkt. 11 regulaminu forum. Inaczej wątek usunę. robokop
    romoo
    User under supervision
    Czyli sie zacinają klapy albo krokowcwe. Kokpit w góre i macać co nie chodzi.
    milejow
    Level 43  
    Normalne dla pozycji auto,priorytetem dla sterownika klimy w niskich temperaturach zewn. jest nie dopuscic do zaparowania przedniej szyby.Po wylaczeniu ,,auto,, masz mozliwosc natychmiastowego sterowania kierunkiem nawiewu,tak?
    bbaarroo
    Level 10  
    Własnie z tym jest cos nie tak.Faktycznie gdy jest włączone auto ,,auto,, najpierw grzeje szybe a za jakis czas zaczyna dmuchac na autko ale to naprawde sporo czasu i kilometrow musi upłynąc!A z wyłączonym ,,auto,, wogule nie reagoje na opcje które wybieram z panela.Dopiero gdy sie zrobi ciepło w aucie wszystko zaczyna smigac jak nalezy!!!Przysłony sprawdzałem niepozacinane i silniczki tez działaja!!!
    Józio17
    Level 30  
    Witam!Według mnie auto zbyt długo się nagrzewa,wina może leżeć po stronie zamulonej nagrzewnicy.
    bbaarroo
    Level 10  
    Powiem szczeze ze chodziło mi to po głowie.A czy mozna ja wyczyscic czy lepiej wymienic na nowa?I jeszce jedno!Ją sie wyciaga od strony kierowcy?Pedały nie bedą przeszkadzały???Postaram sie jutro z samego rana ja wyciagnac!
    Józio17
    Level 30  
    Pedały w momencie wyciągania należy lekko wcisnąć.Można ją rozebrać i wyczyścić.
    romoo
    User under supervision
    Spuść płyn wcześniej i przedmuchaj węze to ci nie pocieknie.
    Nie radze rozbierać.
    Lepiej dużum ciśnieniem przeczyścic.
    bbaarroo
    Level 10  
    Tak zrobie jak piszecie ale dalej zastanawia mnie dlaczego nie ma sterowania przysłonami w trybie manualnym czyli przy wyłączonym ,,auto,,???Moze jakis czujnik temp.wewnetrznej jest padniety???
    romoo
    User under supervision
    Jak nacisniesz ' na twarz ' to po 5 sekundach powinno sie zmienić kierunek przepływy.

Jak wyczyścisz nagrzewnice działaj dalej.
    Na króćcu wyjsciowym nagrzewnicy jest czujnik temperatury.
    bbaarroo
    Level 10  
    Nagrzewnice wyczysciłem i faktycznie jest poprawa!Powietrze jest duzo cieplejsze ale z tym przełączaniem kierunku jest problem.Jak auto jest zimne to nie działa.Po pewnym czasie tzn jakies 20 min jazdy zaczyna dmuchac w tym kierunku ktory jest wybrany na panelu oczywiscie w trybie ,,manualnym,,Juz zabardzo niewiem czego mam sie chytac!!!
    romoo
    User under supervision
    To dziwne że samo potrafi sie przestawić na szybe a na nogi i twarz już mu ciężko.
    Masz panel -sterownik na podmianke?
    bbaarroo
    Level 10  
    Własnie nie mam ale chyba bede musiał od jakiegos znajomka załatwic i to sprawdzic bo niedaje mi to spokoju!!!A po podłaczeniu innego sterownika niebedzie zadnego problemu???Czy bede musiał jechac na jakis reset pod komputer???