Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z mikrofonem w systemie CCTV

20 Paź 2009 18:18 2148 3
 • Poziom 2  
  Witam!
  Serwisuję system CCTV w którym są zainstalowane mikrofony pojemnościowe MP-1/R.
  Gdy panuje idealna cisza w pomieszczeniu mikrofon zbiera bardzo ładnie otoczenie wraz z stukaniem wskazówek zegara na ścianie. Jednak gdy trzasną drzwi, fala dźwięku powoduje zblokowanie mikrofonu na ok 5 sek. Gdy zacznie się już rozmowa ludzi, gra radio i pracuje drukarka nie idzie już nic odsłuchać.
  Wiem, że dobrym rozwiązaniem byłby mikrofon cewkowy, jednak jego gabaryty wykluczają to rozwiązanie. Dodatkowo mikrofon z membraną jest kierunkowy, więc zebranie toru audio z 30m2 pomieszczenia go przerasta.
  Proszę doradzić jakie mikrofony zastosować, tak aby głos był prawidłowo słyszany, a praca drukarek igłowych i odsłuchu radia nie psuła tak bardzo nagrania.

  Dziękując za pomoc pozdrawiam,
  Tomek.

  PS. Pracownicy biura są poinformowani o nagrywaniu toru audio.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Witam

  Zainstaluj mikrofon najbliżej źródła dźwięku, który chcesz monitorować (lub odpowiednio nakieruj), na dźwięki w tle nie ma rady trzeba dobrze ustawiać mikrofon kierunkowy. Ponadto użyj modułu audio z prawdziwym AGC. Polecam tego: AMR-1 (rewelacja i bardzo mały!!):
  Link do www
  instrukcja

  Pozdrawiam
 • OptexOptex
 • Poziom 2  
  Buszmen78 wielkie dzięki za wskazówkę.
  Do Myślenic daleko nie mam, więc jutro siadam w auto i jadę do tej firmy. Mam też ugadane w sklepie muzycznym wypożyczenie profesjonalnego mikrofonu opartego o cewkę (zastosowanie sceniczne i karaoke). Jeśli chodzi o ten model mikrofonu to nie wiem czy ważna nie jest pojemność obudowy, gdyż zamierzam wyciągnąć membranę z elektroniką i zasilić 1,5V z zasilacza. Cewkę chcę wsadzić w czujnik dymowy i dać pod sufitem, tylko czy pomimo, że jest to kierunkowe, to usłyszy właściwy dźwięk.
  Co do produktu z Myślenic to wykonam testy, rozwiązanie wskazane według opisu zdaję się rozwiązać mój problem. Mikrofony puszczę po koncentryku z zasilaniem 12V i umieszczę na biurkach w obudowach od gniazdek, zawsze można powiedzieć, że to czujnik natężenie światła regulujący HLC w kamerach Samsung.
  Jeśli chodzi o videoserwery GV i pchanie obrazu w Control Center czy też NVR, jak również sterowanie głowicami po Pelco i innych to mamy już chyba doktorat. Gdyby ktoś potrzebował wsparcia przy przejściu z BNC na IP to czuję się zobowiązany.
  Pozdrawiam,
  Tomek
 • Poziom 26  
  zwirek114a napisał:

  PS. Pracownicy biura są poinformowani o nagrywaniu toru audio.


  zwirek114a napisał:

  umieszczę na biurkach w obudowach od gniazdek, zawsze można powiedzieć, że to czujnik natężenie światła regulujący HLC w kamerach Samsung.


  Witam.
  Czy aby na pewno pracownicy wiedzą o tym nagrywaniu ?

  A tak po za tym moim skromnym zdaniem pomimo braku regulacji prawnych uważam ,że nagrywanie toru audio w zakładzie pracy jest nieetyczne .

  Pozdrawiam