Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch sgs5302/07 nie pobiera wody i nie wypompowuje

Tadzio-P 20 Paź 2009 19:45 6018 6
  • #1 20 Paź 2009 19:45
    Tadzio-P
    Poziom 9  

Witam! Mam problem ze zmywarką. Kupiłem używaną i zdaniem poprzedniego właściciela działającą odłączył pól roku temu.Pozbył się za symboliczną cenę,ponieważ wymieniali cały sprzęt w kuchni a w garażu nie było już miejsca. Po zamontowaniu działała ale nie wypompowywała wody. Po próbach (przyznaję trochę nieudolnych) i lekkim zalaniu wodą przestała pompować. Trochę późno doczytałem się od czego zacząć.Aktualnie filtr czysty,pod filtrem zaślepka wyciągnięta(usunięte kawałki szkła-co mogło być pierwotną przyczyną problemu), płaszcz wodny wyczyszczony. Po włączeniu słychać "tik" ale pompy nie słychać.Gdy podniosę ręcznie czerwoną dżwignię to nabiera wodę i zmywa pięknie poza tym,że nie wypuszcza wody.
    Co może być przyczyną...:cry:

0 6
  • #2 21 Paź 2009 00:13
    And41x1
    Poziom 26  

Kawałki szkła to częsta przyczyna. Najprawdopodobniej mechanicznie zablokowały pompkę. Posłuchaj czy słychać - powinna cichutko buczeć. Jeśli tak - wystarczy rozebrać i wyczyścić pompę spustową.

0
  • #3 21 Paź 2009 09:30
    Tadzio-P
    Poziom 9  

Dziękuje za radę. Już to zrobiłem, Zanim otrzymałem wiadomość użyłem odkurzacza i chyba coś jeszcze wyciągnął. Teraz pompa spustowa działa zaraz po włączeniu zmywarki i niestaty się nie wyłącza. A pompa wpustowa działa tylko po przesunięciu ręcznym czerwonej dźwigni przy płaszczu wodnym. Muszę szczerze się się przyznać , że niechcący został zalany programotor. Po wysuszeniu suszarką na drugi dzień wydaje mi się , że działał poprawnie. Z wyjątkiem wypuszczania wody.
    Bedę wdzięczny za rady, bo po woli tracę wenę:)

1
  • #4 21 Paź 2009 10:05
    And41x1
    Poziom 26  

Zajrzyj na dno zmywarki (przy podłodze). Jest tam czujnik obecności wody - styropianowy pływak i mikrowyłącznik z dźwigienką. Jeśli jest tam być woda, zmywarka będzie tylko wypompowywała. Możliwe że pływak zawiesił się na jakimś brudzie- pajęczyny itp. albo źle się ułożył po transporcie.

0
  • #5 21 Paź 2009 21:50
    Tadzio-P
    Poziom 9  

Dzięki za trafne sugestje. Postaram się to dobrze obejrzeć.
    Mam jeszcze pytanie , gdyż widzę , że masz duże doświadczenie.
    Wcześniej rozebrałem cały płaszcz wodny razem z takim czerwonym pływakiem, gdyż był strasznie zasyfiony. Czy mogłem jakos źle zamontować ten pływak?...Czy tam powinna być woda , aby pływak był podniesiony? Co o tym myślisz?...Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za zainteresowanie, rady i czas jaki mi poświęcasz

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Ruszyło pranie! :) poczekam jak będzie dalej. Tą czerwoną dzwignię dałem w dół i zadlokowałem to zauważyłem , że pompa przestała wypompowywać wodę i zaczął się program. Więc wydaje mi się , że mógł się spalić mikrowyłącznik. Co o tym myślisz?.. Czy taka część jest droga i gdzie to można kupic? i jak to się fachowo nazywa?..

Dodano po 59 [minuty]:

Zauważyłem też , że styropianowy krążek jest tłusty a pod spodem trochę wyszczerbiony. Czy ma to jakieś znaczenie?Zgodnie z radą sprawdziłem - nie ma tam żadnych pajęczynek. Wytarłem niewielką ilość wody.

... mycie naczyń przebiega prawidłowo. Wodę wypompowała, ale nadal sama nie pobiera i muszę jej pomagać ciągnąc czerwoną dźwigienkę...

0
  • #7 23 Paź 2009 18:22
    Tadzio-P
    Poziom 9  

Witam! Bardzo dziękuję za pomoc. Faktycznie w wirniku pompki zostało jeszcze parę szkiełek. Nie wiem jakim cudem odkurzacz nie wyciągnął... Dodatkową przyczyną był wyżarty przez detergenty i tłuszcz krążek styropianowy. Dopóki nie ruszałem go to jakoś trzymał poziom. Żonka wyrzeźbiła na gorąco podobny krążek ze styropianu znalezionego w jakimś opakowaniu. Ważne są jednak milimetry w tym krążku bo początkowo zmywarka cały czas wypuszczała wodę. Delikatne dociśnięcie plastikowej dźwigni rozwiązało problem całkowicie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Szczęśliwi posiadacze zmywarki Bosch 5302/07 :D :D:

0
  Szukaj w 5mln produktów