Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ferguson Ariva 200, zanika sygnał z lnb

dudelos 20 Paź 2009 21:07 6656 2
  • #1 20 Paź 2009 21:07
    dudelos
    Poziom 1  

Witam

Niedawno zakupiłem tuner ferguson ariva 200 działał prawidłowo, kiedy zakodowali tvp(bez komentarza) kupiłem karte tnk i po około 2 dniach zaczeły sie problemy, tuner zaczął gubić sygnał z anteny. z 90% na 40% co uniemożliwia odbiór
    teraz jes praktycznie cały czas 40% (siła syg). Moja instalacja antenowa to dwa konwertery astra+hotbird oraz 2 przełączniki diseqc na 2 tv.
    Próbowałem z fergusonem fx7600 i wszystko działa poprawnie. Wie ktoś co to może być? Myślę że coś w tunerze sie upaliło:/ z góry dzięki za pomoc.

• #2 21 Paź 2009 11:36
    kajron
    Poziom 28  

Odpowiedziane masz na PLFF Link więc nie będę przepisywał zamieściłeś też tam temat

• #3 17 Gru 2009 17:28
    Krzychu7
    Poziom 39  

Miałem wgrany soft 1.02B1 i było wszystko ok. Wgrałem przez USB soft 1.03B5. Programy poukładałem w tunerze (Astra i HotBird). Od zmiany softu (oprócz resetu tunera na niektórych kanałach) bardzo często pojawia się brak sygnału na transponderze TVP z Astry (10.862) oraz na niekodowanych kanałach HD z Astry (inne programy z Astry i HotBird działa prawidłowo).

Problem rozwiązany: usterka głowicy.
    Naprawa polegała na zdjęciu górnego ekranu głowicy i przelutowaniu wszystkich dostępnych z tej strony punktów lutowniczych ze szczególnym uwzględnieniem połączeń masy z metalową obudową (zwłaszcza w pobliżu pinów złącza do pionowej płytki tunera).
    Ale najważniejsze moim zdaniem było bardzo mocne (ale bez przesady) podgrzanie lutownicą punktu, gdzie z drugiej strony jest układ scalony (z góry widać w tym miejscu pocynowane miejsce). Według mnie nie kontaktowało połączenie tego scalaka ze ścieżkami płytki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME