Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siec bezprzewodowa w mieszkaniu

20 Paź 2009 21:38 1608 6
  • Poziom 9  
    witam. mam laptopa i mam neta z darmowej sieci resman. lacze sie z nim za pomoca anteny yagi i wifi na usb. troche mnie denerwuje ten kabel i chcialbym miec bezprzewodowego neta. i chcialbym wiedziec czy jeden router wystarczy abym w mieszkaniu wszedzie mial bezprzewodowego neta na lapku? i jaki en router ma byc? poradzcie cos bo jestem zielowy w te klocki
  • Poziom 19  
    Musisz mieć jedno urządzenie do odbioru neta ustawione jako klient, oraz 2 urządzenie do rozsyłania po mieszkaniu, tryby repeater są dużo stratne na jakości połączenia oraz szybkości. Jeśli chodzi o sprzęt to wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz. Polecam Ci szt ap może być ovislink wl5460 lub coś tańszego oraz ovislinka wl-1600gl, jeśli masz więcej kasy to kup wrt54gl firmy linksys.
    Oczywiście antenę wykorzystasz podłączając do apeka odbierającego sygnał.
  • Poziom 26  
    Dwa routery, przy jednym routerze jeden z kompów musi cały czas być włączony i na dodatek mieć dwa Wi Fi, będzie robił za router
  • Poziom 9  
    w mieszkaniu mam tylko jeden komputera, laptopa. chce tylko miec w calym mieszkaniu w bloku zasie z wifi z laptopa. zebym nie musial podlaczac zewnetrznego wifi a do niego kabel z anteny
  • Poziom 9  
    problem rozwiazany. poproadzielem przewod od anteny pod listwa podlogowa. kupilem 10 metrow przedlurzacza usb i podbialem lapka do zewn wifi. wole juz ten kabel usb niz kupowac router ktory sie okaze niekompatybilny
  • Poziom 26  
    mar1aczi napisał:
    Wystarczy Ci takie urządzenie http://www.tenda.cn/product/show.php?productid-335.html Odbierze po radiu i rozdzieli dalej po radiu :) Koszt waha się w granicach 150PLN brutto ;)

Teraz jest już w sprzedaży takie cudo:
    http://www.wisp.pl/index.php?p1582,ovislink-g-duo-2-niezalezne-radia-802-11b-g
    Odbierze po pierwszym radiu i rozdzieli dalej po drugim radiu ;-) I jeszcze dodatkowo po czterech portach ethertnet - jeżeli ktoś potrzebuje....
    Używam co prawda dopiero dwa dni, ale póki co jestem bardzo zadowolony :-)

smisny20 napisał:

problem rozwiazany. poproadzielem przewod od anteny pod listwa podlogowa. kupilem 10 metrow przedlurzacza usb i podbialem lapka do zewn wifi. wole juz ten kabel usb niz kupowac router ktory sie okaze niekompatybilny

Można i tak, ale jeśli dobrze zrozumiałem masz dalej stacjonarnego laptopa ;-) Do odbioru netu musi być podpiety pod wspomniany przedłużacz USB.
    Zastosowanie G.DUO (lub jakiegoś podobnego, ale na razie w tym przedziale cenowym chyba nie ma, albo trzeba tę funkcjonalnośc zestawiać z dwóch pudełek), daje Ci mobilność laptopa w domu. Ponadto do takiego routerka możesz wówczas bez problemu podłączyć więcej komputerów. Polecam rzut oka do instrukcji.
    http://69.64.87.53/airlive_fileserver/uploads/English/support/SD1256513023103.pdf
    Sądzę, że domyślny tryb 1, czyli WISP+AP znajdzie zastosowanie w 99% przypadków amatorskiego "wzmocnienia" sygnału z zewnetrznego AP i "rozdzielenia" go w domu.
    Co do kompatybilności i wątpliwości: zawsze można próbować dogadać się ze sprzedawcą w sprawie wypróbowania i ewentualnego zwrotu, a jeśli kręci nosem zmienić sklep. Ewentualnie kupować w sklepie internetowym, wtedy mamy ustawowo 10 dni na zwrot bez podania przyczyn. Minus: trzeba pokryć koszty przesyłki zwrotnej.

Pozdrawiam -

Stanley