Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel euro róznica miedzy RGB i CVBS

20 Paź 2009 21:47 4843 1
  • Poziom 13  
    Miałem chiński kabel euro za 3zł obraz był kiepski z tunera satelitarnego na moim LCD samsung 32 cale. Kupiłem droższy kabel niemiecki, niestety to samo kiepski. Próbowałem różnych kombinacji RGB i CVBS. Wcale RGB obraz nie był lepszy od CVBS. Zauważyłem, że jak nie do końca włożona wtyczka euro jest w tunerze obraz jest wyśmienity. Wyciąłem wszystkie kabelki z kabla euro dotyczące RGB i zostawiłem tylko sygnały AUDIO i zwykłe video i obraz jest bardzo ostry i ładny nawet na chińskim kablu. Czemu tak jest? Może pozostałe kabelki wytwarzały pole elektromagnetyczne. Dodam,ze żyły w kablu nie były osobno ekranowane, zresztą w takich tanich przewodach euro nie są. Wtyczka euro w tunerze nie jest do końca nadal wsunięta do gniazda EURO ponieważ zauważyłem, że jeszcze lepszy obraz jest, RGB przewody wycięte są. Dlaczego?

Tu ciekawy link http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=103&t=8260&start=15
  • Poziom 26  
    Przez RGB obraz zawsze powinien być ładniejszy, ponieważ pominięte zostają człony:kodera PAL o urządzeniu wysyłającym sygnał (DVD lub tuner sat), oraz dekodera PAL w telewizorze, nie występuje również interferencja sygnałów chrominancji i luminancji . Nawet na marnej jakości kablu produkcji Chińskiej powinno być widać taką różnicę. W twoim przypadku najprawdopodobniej coś jest uszkodzone,albo wejście RGB (chyba, ze jest marnej jakości) w TV, albo tor sygnałowy urządzenia wysyłającego jest uszkodzony lub ma kiepskie parametry. Aby to zweryfikować konieczne byłoby podłączenie "na próbę" innego sprawdzonego wcześniej na innym TV urządzenia co potwierdzi, lub wykluczy uszkodzenie (lub wadliwość) telewizora.