Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega B MV6, nie działają wskaźniki, kontrolki, odpala

20 Paź 2009 21:53 7753 3
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem dotyczący opla omegi, ostatnio padło mi ładowanie, mam już zmieniony regulator w alternatorze i teraz zostało po tej awarii takie coś, że nie działają wskaźniki ani kontrolki w liczniku, prędkościomierz, obrotomierz, komputer pokładowy, światło wstecznego, przycisk eco, nawiew na tylne boczne szyby. Działa silnik, światła, stop, wycieraczki, podświetlanie liczników jak się włączy światła, radio, zapalniczka, klimatronik (z wyjątkiem przycisku eco). Teraz jest tak, że jak zapalę to nie ładuje, jak przygazuję to włączy się ładowanie już na stałe i zapali się kontrolka ładowania(po przekręceniu zapłonu ani po zapaleniu bez przygazowania w ogóle się nie zaświeca). Bezpieczniki dobre, komputer pokazuje błędy takie: 87 - A/C cutoff relay, voltage low (Final stage diagnosis in control unit - short circuit to ground, no replacement value- opel scanner) i 135 check light, voltage lov. Co mogę zrobić ? nie wiem czy jest to zwarcie czy poprostu brak plusa na to wszystko co nie działa, może mi ktoś coś doradzić co powinienem sprawdzić (który przekaźnik, jaki bezpiecznik czy jest na nim prąd po zapłonie, które przejścia w stacyjce)? (odłączałem już kostkę od sprężarki klimatyzacji i wyciągałem przekaźnik od sprężarki ale dalej po przekręceniu kluczyka deska rozdzielcza nie działa), pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 25  
    Przejrzyj kostkę stacyjki, trzeba szukać braku zasilania na kablach +12V Acc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Witam, głupio się przyznać ale jednak był bezpiecznik (nr 15, KL15 szósty od prawej w środkowym rzędzie w kabinie), teraz już wiem, że zawsze próbówką należy je sprawdzać a nie wzrokowo, pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem zgasły mi kontrolki, przestał działac obrotomierz wskaźnik paliwa, świeci cały czas pozycja dźwigni biegów automatu bez włączenia świateł, el. szyby nie działają. A wszystko to po skasowaniu błędów kompa. Podejrzewam że została źle podpięta kosta od czujnika temp powietrza tuż koło przeprływomierza, i skasowałem błedy.
    Ponownie podłączając komputer nie wiedzi żadnych błedów. Czyżby spalił się komputer sterownika bezpieczniki wszystkie przejżałem dokładnie miernikiem przejście jest...