Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 2- światła dalekosiężne

WojaSdst 20 Paź 2009 21:57 2513 4
  • #1 20 Paź 2009 21:57
    WojaSdst
    Poziom 2  

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Golfa 2 i mam z przodu atrape z 4 światlami. Jak juz przeczytałem na forum światła środkowe są to światła dalekosiężne. Problem w tym, że nie świecą jak włączam światla drogowe. Żarówki są sprawne, kable podłączone. Czym to może być spowodowane?

0 4
  • #2 20 Paź 2009 22:01
    azyl85
    Poziom 12  

Sprawdż czy dochodzi napięcie do tych przewodów (bo bezpiecznik sprawdzony?)

0
  • #3 20 Paź 2009 22:50
    BigPablo
    Poziom 21  

Sprawdź czy kable które przesyłają zasilanie do żarówek(a zwłaszcza końcówki) nie są przerdzewiałe mogą w ogóle nie stykać. I tak jak mówi przedmówca mogą być spalone bezpieczniki, a jeżeli lampy nie były używane to bezpieczniki mogą być w ogóle nie włożone.
    pozdr.

Edit.
    jeśli masz miernik uniwersalny to sprawdzaj po kolei czy występują napięcia na przełączniku(mogą iść osobne kabelki do świateł drogowych i dodatkowych) bezpieczniku jak masz dostęp na kablu i na żarówce jak w którymś miejscu nie będzie napięcia to już wiesz gdzie szukać problemu
    .
    edit2
    a i włącz długie światła inaczej świecic nie będą

0
  • #4 21 Paź 2009 09:40
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam. Z tego co pamiętam to masz pod maską przekaźnik z bezpiecznikiem od tych świateł. Sprawdź to. Pozdrawiam.

0
  • #5 17 Paź 2015 00:17
    B-U-C
    Poziom 12  

Nie do końca. Możliwe było wstawienie na specjalne zamówienie / dokupienie we własnym zakresie atrapy na dwie pary świateł, gdzie środkowa para stanowiła światła przeciwmgielne (!)

Jest to mało praktyczne rozwiązanie, ponieważ te światła świecą bardzo wysoko. Taka instalacja znalazła się u mnie i została założona na wyraźne żądanie pierwszego właściciela.

Światła dalekosiężne od przeciwmgielnych różnią się grubością szkła, przeciwmgielne mają grubą ,,żaluzję" i szkło jest mleczne, dalekosiężne są bardziej klarowne, bez problemu widać żarówkę.

Przeciwmgielne mają oznaczenie w postaci małej literki B na środku szkła, dalekosiężne mają oznaczenie HR i są wybite większą czcionką.

Dużo zależy też od instalacji elektrycznej w aucie, różne konfiguracje przekaźników są w zależności od rocznika auta. Starsza instalacja ma przekaźnik nad bezpiecznikami po lewej stronie i u mnie nosi numer 15. Nie pamiętam jak podłączany był przekaźnik w nowszej instalacji (nowsza instalacja ma włącznik świateł awaryjnych na kolumnie kierownicy).

Zdaję sobie sprawę, że ten temat ma wiele lat, ale co jakiś czas wraca temat dodatkowych świateł w Golfie i najwięcej kłopotu sprawia stwierdzenie jaki mamy rodzaj świateł. A konfiguracji było sporo, bo zdarzały się inne rodzaje szkła niż opisane przeze mnie, a także różne były punkty montażowe w zależności od rocznika auta (były dwie różne atrapy, z tzw. wąskim i szerokim żebrem).

Pozdrawiam

Moderowany przez T5:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

0