Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka polar z 88 roku

21 Cze 2004 21:45 4257 9
 • Poziom 17  
  czesc
  mam lodówke ZZSD POLAR TS 136E rok produkcji 88.
  Otóż ta lodówka robi u mojej teściowej za zamrażalnik, a bardzo by chciałą żeby działała jako lodówka. Temperatura jest niska po jakimś czasie zamraża wszystko co sie do niej włoży. Wogle się nie znam na tym ale rozkręciłem to urządzenie do regulacji temperatury. Z niego wychodzi kawałek drutu który nie jest do niczego przymocowany. kompletnie nie wiem do czego służy. Lodówka prawie wogóle się nie wyłącza. wyłączy się tylko na krótko ale tylko wtedy jak się totalnie zamrozi. Czy to wina starego termostatu? Jesli tak to ile kosztuje nowy?

  Nie widziałem dziur w obudowie, czyściłem uszczelki w drzwiach.nie mam pojecia jak wcześniej się sprawowała

  DZieki za wszelką pomoc i pozdrawiam
 • Poziom 28  
  Właśnie dlatego że ten "drut" a naprawde kapilara termostatu jest niezamocowana do odgiętej blachy parownika- i masz zamrażarkę.
  Była kiedyś blaszka ale czyściocha jak ja myła i znalazła to ją wyrzuciła.
  Idź i kup a następnie zamocuj do odgiętej blachy parownika i będzie OK!
 • Poziom 17  
  tam jest kjakaś blaszka ale strasznie zardzewiała. rdza może być przyczyną tej awari? Ta blaszka i drut mają mieć kontakt z zamrażalnikiem?

  dzieki
 • Poziom 28  
  Moze być ten zardzewiałek bo i z tego złomu polar robił ale można kupić elegancką z nierdzewki no i oczywiście ta blaszka musi zapewnić kontakt kapilary z parownikiem tam gdzie jest odgięta blacha parownika-tylko ostrożnie bo to jest niewygodne dojście do tego miejsca!!!
 • Poziom 21  
  Kapilara musi mieć kontakt z parownikiem to fakt, ale jeśli rozkręcałeś to urządzenie do regulacji temperatury (termostat) to może bedzie potrzebny nowy :D (ale jest niedrogi 25-40 zł zależy gdzie)
  Pozdrawiam
 • Poziom 24  
  czy ta lodówka ma jeszcze drzwiczki zamrażalnika i czy posiada ociekacz po nim,jeżeli nie posiada to będzie mroziła całą pojemnością w takim wypadku trzeba uzupełnić braki które wymieniłem,później ewentualnie szukać innych przyczyn
 • Poziom 17  
  a czy rdza na tej blaszce i na zarazalniku w miejscu połączenia może być przyczyną tej awarii?czy tam musi być jakieś przewodzenie?
 • Poziom 24  
  Łukasz K napisał:
  a czy rdza na tej blaszce i na zarazalniku w miejscu połączenia może być przyczyną tej awarii?czy tam musi być jakieś przewodzenie?

  to niemożliwe
 • Poziom 17  
  włożyłem kapilarre do tej blaszki przy zamrazalniku ale nic się nie zmieniło. nadal mrozi jak szalona.co mam robić?

  dzieki
 • Poziom 14  
  Teraz pozostaje sprawdzić termostat, bo on jest prawdopodobnie przyczyną .Jeśli pokręcając na minimum nie wyłącza się (podłączyć np na jego styki przyrząd na zakresie badania ciągłości obwodu lub omomierzu) to termostat jest winny w 100%. Wtedy trzeba zamontować nowy i powinno być po kłopocie.