Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2.0 8V '97 - Schemat rozrządu

20 Oct 2009 23:59 32429 13
  • User removed account  
  • Level 17  
    Witam! jeśli samochód działał poprawnie do wymiany rozrządu to masz przyczynę chyba że dziwny zbieg okoliczności i coś się stało. W renault jest bardzo prosto ustawić rozrząd, fabryczne znaki na kołach i korpusie są bardzo dobrze widoczne a poza tym na pasku są jeszcze kreseczki. Jeśli to nie pomoże to sprawdzaj ciśnienie w cylindrach a potem zasilanie paliwem i wysokim napięciem.
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 9  
    Witam.Ja również nam Renie 2,0 8V z 97 roku.Mój problem polega na tym że nie jestem pewny czy te silniki mają samoregulujące się zawory,ponieważ odkryłem pokrywę zaworów i nie widziałem tam żadnych śrubek do regulacji.A problem polega na tym że coś mi tam dzwoni,i teraz nie wiem czy to są szklanki czy podkładki.Proszę o opinię.
  • Level 28  
    W tym silniku luz zaworowy ustawia sie podkładkami.Każda podkładka ma opisaną grubość.Na podstawie pomiaru i wartości fabrycznej wiesz o ile powinna być grubsza od założonej.
  • User removed account  
  • Level 11  
    Witam, wlasnie zerwal mi sie pasek rozrzadu po przejechaniu prawie 60 tys. (przez ostatnie 3 miesiace nie odpalany), czy poza paskiem cos wiecej moglo sie uszkodzic? Silnik 2.0 8v.
  • Level 26  
    Załóż nowy pasek, zmierz ciśnienie sprężania i będziesz wiedział z reguły po kolizjach do zrobienia jest głowica, rzadko do wymiany tłoki.
    Pozdrawiam.
  • User removed account  
  • Level 10  
    Witam ja mam taki problem że po zerwaniu paska niebardzo wiem jak złożyć ponieważ są znaki na kołach a na obudowie nie ma, tu koło fitra przez okienko ustawiam kreske na kole z kreską 0 stopni ale jak wałek rozrządu mam ustawić?? wiem że w pozycji pionowej ale zawsze można sie pomylić o jeden ząbek co ja mam z tym zrobic
  • User removed account  
  • Level 1  
    Co znaczy wal przesuniety o 8 stopni??? Jak ustawic na 0 stopnia?! Pilnie potrzebuje pomocy, blagam

Dodano po 31 [minuty]:

Czy jest jakies okienko do kola zamochowego a skrzynia gdzie jest skala.w stopniach??