Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wycieraczkami Opel Corsa C

piotreksa 21 Paź 2009 09:34 11714 5
  • #1 21 Paź 2009 09:34
    piotreksa
    Poziom 10  

Witam
    Mam problem z wycieraczkami. Przy załączonej pracy ciągłej wszystko działa jak należy, natomiast przy przełączeniu pracy na przerywaną wycieraczki włączają się ale silnik nie robi pełnego obrotu co skutkuje ich zatrzymaniem w różnych miejscach na szybie. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem ? Zastanawia mnie również jak jest rozwiązane sterowana pracą czasówki tzn. czy jest to dodatkowe uzwojenie silnika, czy może wszystko odbywa się poprzez przekaźnik, który steruje pracą przerywaną jak i ustawianiem czasu pomiędzy włączeniami.

0 5
  • Pomocny post
    #2 21 Paź 2009 18:25
    adam.1.1
    Poziom 17  

Wyjmij silnik wycieraczek i zdemontuj pokrywkę przekładni.
    na dużum kole zembatym , masz ścieżkę ktura podtrzymuje zasilanie silnika ,do momentu pierwotnego położenia wycieraczek.

Zobaczysz wtedy , że jest spalona lul przetarta.
    Wtedy bedziesz pewny że jest do wymiany i zrobisz z nim , co chcesz.

Dodano po 4 [minuty]:

Czasówka to sterownik impulsowy , i nie ma wpływu na zatrzymanie wycieraczek , tylko na ich ruszenie.

Po zdemontowaniu silnika sprawdż czy ramiona wycieraczek swobodnie poruszają sie !!!

0
  • Pomocny post
    #3 21 Paź 2009 18:48
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam serdecznie. Robiłem to bez wyciągania silnika. Zdjąłem tylko pokrywę przekładni. Wystarczyło dogiąć styki. Są bardzo cienkie. Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Sie 2010 22:37
    damieen
    Poziom 2  

Wszystko ładnie, pięknie opisane - mam ten sam problem, ale jak zdjąć pokrywę przekładni - tam są obok śrubek nity jak na fotce poniżej:

Problem z wycieraczkami Opel Corsa C

2
  • #5 12 Sie 2010 08:13
    viper555
    spec od auto-elektro

Rozwierć nity, póżniej skręcasz wkrętami gdzie otworki obok nitów.P

2
  • #6 08 Gru 2011 16:23
    lupomadzi
    Poziom 12  

Witam,

przeszukalem forum, na ktorym jest wiele o problemie wycieraczek do Corsy C, lecz zaden nie pasuje do mojego. Moj problem polega na tym, ze wycieraczki na I biegu, tz. czasowe, raz dzialaja ok (czyli z przerwami), a czasami ciagle. Myslalem, ze to cos w stykach, i pstrykam na wszytskie strony, lecz to nie pomaga. Nawet jak je wylacze. pomaga tylko odpalenie samochodu ponownie. Normalnie bym wymienil przekaznik lub manetke, ale to sie nie zepsulo kompletnie, tylko czasami, wiec nie wiem co to moze byc.Reszta funkcji wycieraczek w samochodzie dziala poprawnie.

Czy ktos sie spotkal z takim cudem?

z gory dzieki za zainteresowanie.

Pozdrawiam

2