Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB- RS232 instalacja sterowników

21 Paź 2009 11:43 2709 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam kabel USB-RS232 i CD z sterownikami do niego oraz system XP.
    Po podpięciu kabla system zgłasza, że znalazł nowe urządzenie i próbuje go zainstalować. Jako lokalizacje sterownika podaje CD lecz tu pojawia się problem gdyż system szuka pliku "ser2pl.sys", którego na CD nie ma. Plik znalazłem w internecie i zainstalowałem z powodzeniem tylko port nie działa (ustawienia prędkości itd są poprawne). W związku z tym mam pytanie co zrobi aby xp chciał zainstalować sterowniki z płytki? Wiem, że na innym komputerze całość działa poprawnie. Poszukuje innego rozwiązania niż instalacja VM z innym systemem lub też inny komputer.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 42  
    Może na CD jest wersja instalacyjna sterowników ! które trzeba najpierw zainstalować potem podłączyć urządzenie do USB !
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Niestety nie :(
    Na CD znajdują się pliki: FTDIBUS.sys, FTSENUM.SYS, ftser2k.sys, FTSERIAL.SYS, FTDIBUS.INF itd oraz instrukcja instalacji, z której wynika, że proces instalacji jest prawidłowy
  • Poziom 10  
    ja wspomne tylko że też mam podobny kabel ale w ogóle nie udało mi sie go podłączyć bo sie okazuje że to wina kabla który nie ma w sobie czegos tam i nie nadaje sie do niczego (wspomne że kupiłem najtańszy kabelek na allegro)
  • Poziom 2  
    Już sobie poradziłem. Kupiłem śledzia i wyprowadziłem RS z płyty głównej a kabelek i CD ze sterownikami zwróciłem. Teraz wszystko działa :)