Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brava 1,6 Listwa wtryskowa - regulator ciśnienia?

21 Paź 2009 12:54 6044 19
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam małe pytanie ...
    A mianowicie czy idzie nabyć regulator ciśnienia listwy wtryskowej do Bravy 16V 1,6 jako osobną część bez kupowania całej listwy?
    Wiem, że do innych marek idzie ...
    A akurat do tego modelu obdzwoniłem parę sklepów i nic ....
    Czy wogóle z tej listwy idzie zdemontować owy regulator czy to jest jedną całością?
  • Poziom 14  
    widzę z e w tej kwestii chyba na pomoc nei ma co liczyć ...
  • Poziom 9  
    Regulator jest wymienny jeśli nie dostaniesz go osobno bo może poprostu nie występuje jako jako osobny element to poszukaj na szrotach.wymiana jest prosta napewno sobie poradzisz.Pozdrawiam Rogal.
  • Poziom 15  
    gehgat

Moderowany przez jankolo:

Jeden z wielu

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Widzę że kolega owik chodź mechanik to nie maił przyjemności z naprawą tego typu w Bravie 1,6... I wystawia na forum uszczypliwe komentarze ... Więc mała lekcja odnośnie Fiata 1,6 :
    W serwisie nie idzie kupić regulatora paliwa do tego typu silnika ... Ta cześć jest jedynie dostępna z cała listwą ...Zresztą tak jak w innych sklepach ... Ja akurat mam możliwość zakupu regulatora używanego ... Tyle że chce wiedzieć czy po jego zamontowaniu będzie układ szczelny , dlatego te pytanie .... Dlatego Panie owik... proponuje się zapoznać i przygotować odnośnie tematu tego wątku a następnie wypowiadać ... Bo taką wypowiedziom pan mi nie pomaga a tylko zaśmieca forum ....pozdr.
  • Poziom 14  
    Ale ja nei jestem mechanikiem ... Nie wiem gdzie to pan wyczytał .. Mówiąc buda ... ma pan chyba na myśli markę , a a silnik to chyba pojemność - Proponuje przeczytać temat postu .... To tyle w tym temacie ... I zaś zaśmiecił mi pan forum ... Proponuje się uczyć od kolegi rogalinski.ie odpowiedział mi krótko i na temat ... Prosze uczyć sie czytania ze zrozumieniem ...
  • Poziom 14  
    Więc kolejna nauka dla pana owik ..
    W pana postach widać typową nie wiedzę branży wiec po co pan się wypowiada na tym forum ...
    1.Z tego co wiem to brava występuje w jednej "budzie", więc owe pytanie chyba było nie na miejscu..
    2.co do oznaczenia silnika... co ono ma spólnego z regulatorem skoro we wszystkich rodzajach silnika 1,6 regulator jest identyczny ... Różnicą jest jedynie o ile się orientuję listwy angielskie ...
    To tyle jeśli chodzi o marce fiat a dokładnie modle Brava ...
    Co do regulatora dołączam schemat ..
    Częstą awarią jest uszkodzenie membrany widocznej na schemacie ... Wiąże się to z przedostawaniem się paliwa do przewodu służącego do odprowadzania oparów ...Te uszkodzenie znacznie utrudnia uruchomienie silnika... No na tyle darmowej lekcji mechaniki od amatora i proszę sienie wypowiadać się na w tym wątku ... Bo naprawdę pana rady to nie rady ....Radzę wrócić do szkoły i pouczyć się albo zapoznać się z lekturą

Brava 1,6 Listwa wtryskowa - regulator ciśnienia?
  • Poziom 14  
    Tyle że wszystkie z tych modeli z silnikiem 1,6 maja ten sam regulator ciśnienia ... Co jedynie różnią się wtryskiwaczami ... A chodzi mi tylko i wyłącznie o regulator wiec nie wiem o co kaman ...
  • Poziom 14  
    dobra bo widzę że rozmowa jest jałowa.... I do niczego nie prowadzi ... Przedstawiasz tu rys. listwy wtryskowej z 2 rodzajami regulatora przynajmniej tak wynika z tabeli ... A przecież pisałem wyżej że w wersji angielskiej jest jakaś zmiana ... To też pewnie to jest to ... Nie wiem co ty chcesz udowodnić ... I po co się molestujesz z tym wszystkim ... Mam przed oczami książkę w której jest wszystko czarno na białym , każde zmiany w silnikach itp... Regulator ten nie uległ zmianie , no bo i co w nim by mieli zmieniać ... ok to na tyle ... Tylko z kąt miałeś dojście do kodu regulatorów ( kod produktu ) Skoro nawet w serwisie tego nie mają a w ich programach regulator istnieje jako jedna całość z listwą ...
    Dobra ale mniejsza z tym ... Koniec wątku ....
  • Poziom 14  
    to nie o to chodzi ... Jak zakładałem post nic nie wiedziałem o tym ... co i jak ... Za wyjątkiem tego że w serwisie i w kilku sklepach była lipa... Dla pewności postanowiłem się upewnić czy tak akurat jest na internecie, jak i prywatnie u znajomych mechaników... A cała wymiana zdań wyszła o to że wspomniany starszy kolega walną głupią aluzją zamiast normalnie w świecie pomóc tak jak to teraz robi .... I każdy był by zadowolony... Ja sam jestem tzw. amatorem jeśli chodzi o mechanikę i fakt że na wszystkim człowiek się nie zna ... Po to jest chyba te forum by ewentualnie wymieniać się swoimi doświadczeniami i radzić się w pewnych sprawach ... Dlatego też prosiłem o wypowiedź ludzi znających się na rzeczy, krótko i na temat .... Sam też staram się radzić w kwestiach z którymi sam miałem styczność.... Pozdro dla wszystkich i nie gniewajcie się na mnie .. :)
  • Poziom 18  
    Faktycznie niektórzy to myślą że poczytali trochę wiedzą wszystko. A w sklepach( najczęściej małych), jak i w serwisie to najlepiej sprzedali by Ci cały silnik.