Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rześkie powietrze - jak ten efekt osiągnąć w domu?

kamil.szymczak 21 Paź 2009 16:23 3714 7
  • #1 21 Paź 2009 16:23
    kamil.szymczak
    Poziom 10  

Po wyjściu na dwór, po deszczu, to powietrze jest super. Pytanie jak zrobić takie w domu?

• #3 21 Paź 2009 16:46
    kamil.szymczak
    Poziom 10  

Aha czy jonizatory powietrza to robią a ja zawsze nie wiedziałęm co to :) dzięki a czy one dobrze działaja ?

• Pomocny post
    #4 21 Paź 2009 16:59
    BC313
    Poziom 17  

Ja kiedyś stosowałem coś takiego z polecenia alergologa. Mój syn owego czasu był bardzo uczulony. Podobno miał być pomocny, nie wiem czy coś dał. W każdym razie nie zaszkodził. Faktycznie po włączeniu czuje się że powietrze robi się inne. Model mojego jonizatora, to już pewnie przestarzała wersja, zawierał także wymienne filtry. Pewnie teraz robią lepsze. Nie wiem czy słusznie ale powietrze to porównują do powietrza po burzy. Musisz więcej informacji poszukać w necie.

• #5 13 Lis 2009 11:33
    Awdeg
    Poziom 26  

Prawdą jest ,ze powietrze jest inne bo czuć ozonem,i jest faktem ,ze jony ujemne są bardzo potrzebne bo z reguły mamy nadmiar dodatnich,ale zapewniam Cie ,ze nie otrzymasz efektu doznań jaki otrzymujemy po przejściu burzy majowej.Pomyśl gdyby teraz w listopadzie przeszła burza to czy czułbyś się tak ,jak w maju. Temat jest obszerny związany z biologią ,psychosomatyką i w kilku procentach z fizyką.

• #6 13 Lis 2009 17:17
    marcin-wawa-001
    Poziom 9  

myślę że nawilżacz powietrza połączony z jonizatorem mógłby sprawić zbliżony efekt ...
    Ale dla prawdziwego efektu potrzebujesz jeszcze specjalnej wentylacji ... jeśli cię zainteresowałem to daj znać a wyjaśnie na czym polega problem ze specjalną wentylacją ... pozdro

• #7 14 Lis 2009 16:52
    michcio
    Poziom 33  

Pewnie chodzi Ci o wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.
    To bardzo prosta sprawa, stosowane to jest na zachodzie prawie wszędzie od kilkudziesięciu lat. Tylko u nas dalej nowość.

• #8 15 Lis 2009 01:10
    Chris_W
    Poziom 36  

U nas też od lat stosowana, tylko nie domkach jednorodzinnych - tu faktycznie pojawiła się moda na to.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME