Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna + piekarnik Amica czy Electrolux?

olo-36 21 Oct 2009 16:59 14419 7
    olo-36
    Level 2  
    Witam. To mój pierwszy post na tym forum.Zastanawiam się nad zakupem płyty indukcyjnej Amica PI 6509 L lub Electrolux EHD 60020 P.Amica jest tańsza ale jest zasilana na 230V.To dobrze czy źle dla płyty indukcyjnej.Mam w domu instalację 400V
    I jeszcze piekarnik.Żona chce chowane pokrętła i programowanie włączenia i wyłączenia piekarnika.Zastanawiam się nad :
    Amica EBP7432
    Amica EBP7422
    Amica EBP8452
    Electrolux EOB53102X
    Proszę o rade.
    adam_zg
    Level 13  
    Jeżeli już musisz wybierać z tych dwóch producentów wybierz Electroluxa, płyta indukcyjna na 220V nie będzie działać zbyt dobrze ze względu na ograniczenia w mocy.

Dodano po 1 [minuty]:

Poszukaj też Mastercooka ID 4R dobra niedroga płyta o dosyć dużej mocy.
    bako
    Level 15  
    osobiście 2m-c temu stałem przed podobnym wyborem.
    płyty indukcyjnej Amici raczej bym nie polecał - ograniczenie mocy tylko 3kW

ja wybrałem płyte TEKA IR641 moc 6,4kW
    przyszła oczywiście z kabelkim jednofazowym, ale niech cię to niezrazi, ma dwie jednostki mocy każda na dwa pola w sumie 4 pola i można podłaczyć ja pod dwie fazy i N. po zdięciu pokrywy przyłacza masz pełny schemat podłączenia el. co dziwne w instrukcji papierkowej tego niema.
    troche już na niej pracowałem i jestem zadowolony z wyboru, cenowo niewygórowana.

Pozdr.
    zwykły człek
    Level 20  
    Ja bym jednak skłonił się do Mastercooka. Największy wybór, dobra jakość i cena.
    rychomuch
    Level 29  
    Witam.

Ja mam dobry przykład z płytą Candy.

Co na to forum ?
    adam_zg
    Level 13  
    rychomuch wrote:
    Witam.

Ja mam dobry przykład z płytą Candy.

Co na to forum ?

Forum się cieszy, że jesteś zadowolony :) A jaki model Candy masz?
    Jednak osobiście uważam, że obecnie stosunek jakości do ceny w płytach indukcyjnych ma zdecydowanie Mastercook, ostatnio obniżyli ceny i tak bardzo dobrą płytę ID 64 S można kupić po około 1400-1700 zł.