Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywny filtr basowy boschmann ESB-999x

21 Paź 2009 17:36 1773 6
  • Poziom 2  
    Witam jestem tu nowy wiec mam kilka pytan tegoz wlasnie filtra.Ostatnio zakupilem do swoje car audio JBL-1222 i nie jestem zadowolony jakascia.Sprubowalem podlaczyc tego suba w domu do zwyklego wzmacniacza diorowskiego i gra zdecydowanie przyjemniej i schodzi nizej. W aucie slychac to jakby sie cos tluklo a nie gralo. Taka sama róznica jest na subie GT5-2402 br.Dzieje tez tak nawet jak slucham cicho wiec to nie wina okalblowania itp.Jednostka sterujaca to JVC KD-AVX44 A wzmacniacz to monoblok magnata(500w rms przy 2ohm). I znajomy poradzil mi wlasnie jakies filtr aktywny, czy to cos pomoze i cos zmieni?
  • Poziom 12  
    Witam, ten filtr moim zdaniem nic nie zmieni. Powiedz jak ustawiony masz wzmacniacz [filtry,gain], jakie auto [hatchback, sedan.. ] no i w jakiej budzie jest głośnik.
  • Poziom 2  
    Ten jbl jest w zaknietej ale w br jest to samo a zreszta w domu obydwa graja dobrze.Wzmacniacz ustawiony jest najnizej od 40hz. Auto to audi a4 kombi.
  • Poziom 12  
    A jak masz ustawiony gain na wzmacniaczu? Sprawdź też połączenie RCA radio - wzmacniacz, możliwe, że masz uszkodzoną jedną cinche i będzie grać bardzo słabo lub jedna się wypiela z radia . Ustaw na 80hz filtr LPF.
  • Poziom 2  
    Wmoim monoblocku nie ma przycisku lpf,sa tylko potencjometry LOW BAS 40-250HZ oraz SUBSONIC FILTR 10-40HZ. Sprawdalem rozne ustawienia tych filtrow i dalej jest do samo. A co do wyjscia z radia to jet tylko pojedyncza cincza do subwofera wiec nie ma to znaczenia.
  • Poziom 12  
    I masz podłączoną tylko jedną cinczę ?

A podłącz dwie cinche do radia jako tyl i do wzmacniacza. Powinno wtedy grac normalnie.
  • Poziom 2  
    Tak zrobilem podlaczylem 2 cincze i nadal jest to samo .Przynioslem suba do domu i gra zdecydowanie lepiej i miekko.Wiec wina chyba tkwi w sygnale jaki dochodzi ?????