Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kierunek obrotów silnika prądu stałego jaki przełącznik

21 Paź 2009 18:45 12865 8
  • Poziom 9  
    Moje pytanie- jaki przełącznik zastosować aby zmieniać kierunek obrotów silnika elektrycznego prądu stałego 24v. Zmiana biegunowości zmienia kierunek obrotów. Proszę o wskazanie na np. www.nowyelektronik.pl, który wybrać, bo w tej materii jestem zielony. Wyszukałem na elektrodzie, że ma to być przełącznik dwusekcyjny trzystopniowy. W opisach nie ma jednak nigdzie podanego jakie to są przełączniki. Potrzebuję żeby to był przełącznik jak największy.Z góry dziękuję!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Biorąc pod uwagę warunek "Potrzebuję żeby to był przełącznik jak największy.", wybór jest skromny. Może być ten:

Zobacz.

Pzdr.
    Witam.

Fakt. Nie zwróciłem uwagi. Strona sklepu jest beznadziejna. Może być ten wskazany przez Ciebie. W przypadku, gdy ma być wyłączenie silnika to ten będzie lepszy.

Pzdr.
  • Poziom 37  
    Masakra z tym linkiem coś mu się dokleja... ale jakoś się dojdzie
  • Poziom 9  
    No właśnie może macie sugestie w innej hurtowni. Chodzi mi o to żeby można było sterować silnikiem w prawo i w lewo ale żeby była pozycja w której przełącznik będzie wyłączony. Proszę o linki.
    To kliknij w "ten będzie lepszy", a zobaczysz to, czego szukasz.

Pzdr.
  • Poziom 14  
    Koledzy pozwolicie ze się przyłącze i odświeżę-czy ktoś z Was może mnie troszkę nakierować np skromnym schematem połączenia tego przełącznika. Interesuje mnie to żeby sterować silnikiem od wycieraczek do malucha. Tak, żeby mógł się obracać w obie strony. będzie pełnił funkcję podnośnika pługu.
    Jakos nie mam pomysłu jak to zrobić.