Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Avira szaleje od wczoraj ! (20.10.2009r.)

21 Oct 2009 22:14 2126 16
  • Level 39  
    O co chodzi ? Od wczoraj mam na Elce co chwilę sygnał z AVIR-y o wykryciu wirusów w plikach typu :
    Quote:
    index[1].php
    search[1].php
    viewtopic[3].php
    viewtopic[1].php
    forums[2].html
    forums[1].html
    forum106[2].html
    forum106[1].html
    posting[5].php
    posting[1].php
    posting[4].php ....itp.
    Po wciśnięciu Ignore jest OK, przechodzę dalej, ale przy wejściu do działu/ posta/ odpowiedzi - jakiejkolwiek nowej czynności wyskakuje kolejny "beep" i komunikat o wykryciu : JS/Redirect.7495 Java script virus.
    W pracy mam innego antywira i nic się dzisiaj nie działo - w domu po południu to samo ! Jak wyłączę AV Guard to wszystko działa w porządku. Czy były jakieś sygnały na ten temat ? Praca z wyłączonym Guard-em to trochę strach !
    Na żadnej innej stronie (na której byłem) nie ma czegoś takiego - w czym Elka podpadła ?
  • Level 43  
    Ciekawe, bardzo ciekawe ... mam zainstalowaną od przedwczoraj nową wersję tego programu i nic takiego u mnie nie dzieje się:
    Oczywiście, baza jest codziennie uaktualniana.
  • Level 39  
    A no ciekawe - z tego co poczytałem z linku jez'a to wygląda to na "plamę" AVIR-y - jak się okazuje pojawiły się takie ekscesy na wielu forach po wczorajszej aktualizacji. Czyli trzeba chyba przeczekać - może jutro będzie lepiej ?

Quarz - Twój obrazek też jest zastanawiający ? Zauważyłem u siebie drobne różnice, np. :
    Quote:
    Virus definition file 7.01.05.134 z 2009-10-21
    Control Center 9.00.00.18 z 2009-06-09
    Aktualizacja dzisiejsza, system WIN 2K/SP4.
  • Level 43  
    Lzep wrote:
    A no ciekawe - z tego co poczytałem z linku jez'a to wygląda to na "plamę" AVIR-y - jak się okazuje pojawiły się takie ekscesy na wielu forach po wczorajszej aktualizacji. Czyli trzeba chyba przeczekać - może jutro będzie lepiej ?

Quarz - Twój obrazek też jest zastanawiający ? Zauważyłem u siebie drobne różnice, np. :
    Quote:
    Virus definition file mam aktualnie 7.01.05.134 z 2009-10-21
    Control Center 9.00.00.18 z 2009-06-09
    Aktualizacja dzisiejsza.
    Po napisaniu pierwszego posta w tym temacie wymusiłem aktualizację i obecnie tak to wygląda:
    ale nic niepokojącego nie obserwuję ...
  • Level 39  
    A masz włączonego AV Guard'a ? Ja teraz mam wyłączony, bo nie da się pracować i jest spokojnie, nic się nie dzieje, ale jak go włączę to co chwila "beep" i wyskakuje ekranik z komunikatem o wykryciu szpiega !
  • Level 43  
    Lzep wrote:
    A masz włączonego AV Guard'a ? Ja teraz mam wyłączony, bo nie da się pracować i jest spokojnie, nic się nie dzieje, ale jak go włączę to co chwila "beep" i wyskakuje ekranik z komunikatem o wykryciu szpiega !
    Mam wszystko włączone co włączone być powinno:
    i nic nie dzieje się - zapuściłem skanowanie systemowej partycji, ale bez sensacji - raczej nic nie wykryje ...
  • Level 39  
    Kolego coś ściemniasz - AV Guarda nie widać na Twoim obrazku, jest tylko Heuristic :D - najedź myszą na ikonkę na pasku i tam pisze : Guard : inactive lub active. Zreszta widać, czy parasol otwarty (active), czy złożony (inactive). Włączyłem na chwilę i znowu beepy itd., czyli nic się nie zmieniło.
  • Level 43  
    Lzep wrote:
    Kolego coś ściemniasz - AV Guarda nie widać na Twoim obrazku, jest tylko Heuristic :D
    No cóż na 'niewiernego Tomasza' nie ma rady, kto tu ściemnia ... :?: :idea: :D

Lzep wrote:
    - najedź myszą na ikonkę na pasku i tam pisze : Guard : inactive lub active. Zreszta widać, czy parasol otwarty (active), czy złożony (inactive). Włączyłem na chwilę i znowu beepy itd., czyli nic się nie zmieniło.
    Na nic nie muszę 'najeżdżać", to mam cały czas aktywne - otwarty parasol ... :!: 8-O

• Level 43  
    Do informacji podam że my-navia.pl od tygodnia ma kuku.
    NOD i Kaspersky informują o wirusach, AVG nie uruchamia pliku index

Komuś musiało się nudzić :(
  • User removed account  
  • System Administrator
  • Level 43  
    gulson wrote:
    Powoduje to wstawka interia.pl, na innych serwisach jest podobnie, poinformowałem ich żeby szybko usiedli nad poprawką.
    Tiaaa.. a więc opcja Premium "wymuszona" przez moje 'murwy ... ' nie poszły na marne ... :idea: :D
  • Level 39  
    gulson wrote:
    Powoduje to wstawka interia.pl, na innych serwisach jest podobnie, poinformowałem ich żeby szybko usiedli nad poprawką.
    Gulson - jesteś wielki i masz niezłe wpływy ! Własnym oczom i uszom nie wierzę - wszystko wróciło do normy po dzisiejszej aktualizacji !
  • Level 43  
    gulson wrote:
    A mi nadal wariuje :)
    A tak to jest, jak Właściciela tego forum nie jest stać na wykup opcji Premium ... :idea: :D
  • Level 39  
    Było, minęło - zamykam !