Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple Magic Mouse dotykowa myszka dla iMaców

g_maly 21 Paź 2009 22:29 4231 9
  • Apple Magic Mouse dotykowa myszka dla iMaców
    Apple ogłosiło swój nowy produkt. Jest nim mysz komputerowa nazwana Magic Mouse. Będzie to pierwszy gryzoń, który do działania wykorzystuje technologię dotykową Multi-Touch. Cała wierzchnia część myszki to powierzchnia dotykowa zastępująca przyciski i rolkę. Urządzenie zajmie na rynku miejsce dołączanej dotychczas do iMaców Mighty Mouse.

Apple Magic Mouse dotykowa myszka dla iMaców

Działanie jest bardzo zbliżone do touch-padów wykorzystywanych w laptopach. Powierzchnia dotykowa Magic Mouse pozwala użytkownikowi na używania intuicyjnych ruchów palcami takich jak przewijanie długich dokumentów, przesuwanie zdjęć o dużej rozdzielczości lub przechodzenie wprzód lub w tył przeglądając strony internetowe lub zdjęcia. Technologia dotykowa określa siłę nacisku na urządzenie co pozwala myszcze rozpoznać kliknięcie.

Apple Magic Mouse wykorzystuje silnik śledzenia laserowego a do łączności z komputerem zastosowano Bluetooth. Cena nowej myszki została określona na $69.

źródło:Link

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    g_maly
    Poziom 17  
    Specjalizuje się w: komputery, informatyka, sprzęt komputerowy
    g_maly napisał 294 postów o ocenie 11, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Piwniczna-Zdrój. Jest z nami od 2009 roku.
    metallowiec
    Poziom 16  
    panel dotykowy w komputerach mac działa po prostu świetnie... korzystam z niego na co dzień. Nawet w domu myszki nie podłączam bo multitouch jest po prosty bardzo, ale to bardzo wygodny.... tak więc myszka będzie także... czekam z niecierpliwością aż się pokaże w sklepach... jak na razie niestety jeszcze ispocie nie widziałem jej.
    skaktus
    Poziom 37  
    Mysz będzie kosztowała ok 70 dolarów.

Wszystko fajnie, ale mam obawy czy brak kliknięć w myszce będzie do przeskoku dla wielu.

Metallowiec - zastanawiam się jak pad w laptopie może być bardziej wygodny niż myszka - ograniczone pole manewru, brak rolek do przewijania i takich tam ;)
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Na taką myszkę czekałem gdyż tradycyjna powoduje u mnie już czasem poważny dyskomfort dłoni. Mam tylko obawy o czułość i czas reakcji oraz to jak będzie się taką myszą pracowało w edytorze graficznym na przykład?
    g_maly
    Poziom 17  
    Osobiście myślę, że w grach to się nie sprawdzi, przynajmniej ja wolę mieć tą rolkę (do zmiany broni na przykład) no i czuć dwa przyciski bez tego trochę dziwnie będzie i nie zawsze się "trafi" w prawy przycisk. Tak mi się wydaje. Po za tym to świetna rzecz do przeglądania internetu oglądania zdjęć itd. Czekam na coś podobnego i równie ładnie się prezentującego pod Windows.
    basstec
    Poziom 34  
    Smieszny tytul. Dotykowa mysz. A zwyklej sie nie dotyka niby? Nie dotkniesz, nie sterujesz :)
    slima
    Poziom 11  
    skaktus napisał:
    Metallowiec - zastanawiam się jak pad w laptopie może być bardziej wygodny niż myszka - ograniczone pole manewru, brak rolek do przewijania i takich tam ;)

Kup MBP to się przekonasz.
    W laptopie PC jeszcze nie spotkałem wygodnego touchpada.
    1st
    Poziom 19  
    Dlatego ja korzystam z track point-a dłoń leży sobie nieruchomo, klawisze myszy pod kciukiem, jak dla mnie rewelacja, trackpad wyłączony na stałe....
    metallowiec
    Poziom 16  
    skaktus

owszem nie ma rolki ale są dwa palce. wystarczy przejechać dwoma palcami po touchpadzie co jest równoznaczne z przewijaniem rolki czy to w górę czy to w dół. Świetna sprawa, jeśli chodzi o touchpady to żaden inny nie jest tak wygodny... Dość dużo pracuje w programach graficznych i prawdę mówiąc coraz rzadziej używam myszki przy tym. Wyłącznie przy grafice 3d jak na razie używam myszki.