Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1.8 mono-jetronic, brak sygnału wtrysku

kubicak 21 Paź 2009 23:04 2482 4
  • #1 21 Paź 2009 23:04
    kubicak
    Poziom 12  

Witam! w Seacie Toledo 1.8 93r mono-jetronic nie ma sygnału wtrysku. Nie otwiera wtrysku a po podaniu 12V na krótko na 2 i 3 pin od prawej wtrysk sie otwiera. Co sprawdzic? od czego sa 4 przewody od tego wtrysku? dodam ze zalozona instalacja lpg landi renzo ale po zmostkowaniu przecietego kabla od sygnalu wtrysku tez sygnału brak. Probelm nie lezy po stronie lpg.

0 4
  • #2 22 Paź 2009 09:46
    carrot
    Moderator Samochody

Pozostałe 2 przewody we wtyczce wtryskiwacza to czujnik temp powietrza.
    odłącz wtyczkę z czujnika halla w aparacie zapłonowym i zwieraj środkowy pin do masy, powinna przeskakiwać iskra i klikać wtryskiwacz

0
  • #3 23 Paź 2009 10:05
    kubicak
    Poziom 12  

Sprawdze to co napisales. dzisiaj rano znowu musialem lac parownik wrzątkiem zeby mi z gazu odpalil samochod. zazwyczaj sawsze to mi sie udaje hehe:)

0
  • #4 23 Paź 2009 10:34
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wtrysk sprawny, hall też bo na gazowni pali.
    Junkersownia pewno odocina. Brak samego sterowania czy zasilania?

0
  • #5 23 Paź 2009 23:05
    kubicak
    Poziom 12  

powiem ci tak na gazie odpala bo mam na krótko podłączony elektrozawór z cewki zaplonowej. taki smeich ale jeździ. komputer wypne tez jeździ na gazie. nie wiem teraz czy brakuje zasilania czy sterowania. Jak to sprawdzic? co to junkersowania?
    Carrot: jest cykanie w momencie zewrzenia masy do srodkowego pinu, pochodzi z aparatu zaplonowego, a wtrysku ani slychac ani nic. podalem tez mase na kabel trysku odpowiadajacy za sterowanie wtryskiem masa i tez sie nie otworzyl, chodzi o ten co jest przeciety i wpiety w centralke gazowa. co tu jest grane? może mi ktos opisac od czego sa i ktory pin we wtyczce przy wtryskiwaczu?

Dodano po 4 [godziny] 31 [minuty]:

sprawdzilem piny na wlaczonym aucie na gazie. jak podam mase na ktory kolwiek pin z wtyczki wtrysku to nie zapali sie prubowka wiec nigdzie nie ma 12V, jak podam 12V przez prubowke na 1 pin to silniczek krokowy zmniejsza obroty, na 2 pin calyczas pali sie lampka, na 3 i 4 ta sama sytuacja, czyli wychodzi ze brakuje mi na wtrysku zasilania12V. skad ono idzie?

0