Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Leon 1 - problem z centralnym zamkiem

21 Paź 2009 23:37 7706 10
  • Poziom 16  
    Auto: Seat Leon 1.8T 2000r, centralny zamek i elektryczne szyby z przodu.
    Problem: nie działa centralny zamek z przodu.
    Zamykając lub otwierając auto z wewnętrznych przycisków lub pilota centralny działa tylko w tylnych drzwiach. Próbując zamknąć auto z kluczyka, lekko przekręcając kluczyk działa tylko tył, przytrzymując kluczyć domykają się szyby, analogicznie jest z otwieraniem. Przednie drzwi można zamknąć tylko mechanicznie. Była padnięta krańcówka drzwi kierowcy, po wymianie oświetlenie wnętrza działa ale centralny nadal nie. VAG nie wykrywa błędów.
    Co może być przyczyną ? Uszkodzona elektronika przy silniczku szyby kierowcy?
  • Poziom 19  
    w seatach lubiły padać siłowniki
  • Poziom 16  
    Ale jeśli podłącze prąd bezpośrednio do silniczka do działa, krańcówki w siłowniku też są ok, więc uszkodzony siłownik można wykluczyć.
  • Poziom 19  
    jeśli styki w siłowniku są dobre to przekluczając drzwi powinny zamknąć się wszystkie drzwi jeżeli nie zamykają się żadne drzwi to znaczy że nie działa siłownik lub mogą być przerwane przewody miedzy drzwiami jeśli zamykają się tylko tylne to sprawdz czy dochodzi napięcie na silniczek siłownika
  • Poziom 16  
    Jak by napięcie dochodziło to silniczki by działały. Jak odepnę kostke od sterownika przy silniczku szyby i podłącze prąd to siłowniki działają, wszystkie krańcówki też działają poprawnie (położenia zamka i położenia kluczyka).
    Czy można się wpiąć gdzieś między moduł komfortu a sterownik przy silniczku szyby aby sprawdzić czy sterownik działa ?
  • Poziom 19  
    jeśli masz wszystko w porządku i sprawdziłeś przejście między drzwiami to jest możliwe że coś nie tak z sterownikiem ale możesz spróbować podłączyć przewody silniczka przedniego do przewodów silniczka tylniego (rozwiązanie zastępcze) .Możesz jeszcze sprawdzić czy podanie masy na styki siłownika dają jakąś reakcję
  • Poziom 16  
    Dzisiaj będe próbował podłączyć kable z tylnego zamka na przód...
    Mam też silniczek szyby ze sterownikiem prawdopodobnie z anglika z lewych drzwi, jak go podłączyłem do drzwi pasażera to działał tzn. szyby działały (tylko na odwrót. tzn. lewy przycisk sterował prawą szybą a prawy - lewą) ale centralny bez zmian czyli tylko tył :/ jak go podłączyłem w drzwiach pasażera to nawet szyba nie działała.
    Dziwne to bardzo...
  • Poziom 19  
    Mam taki problem że otwierając drzwi kluczykiem czy pilotem słyszę przez sekundę głośny dźwięk wydobywający się z drzwi kierowcy.
    Tylko przy otwieraniu. Przy zamykaniu jest cisza.

Czy miał już ktoś taki przypadek?
    Czy to siłownik od zamka centralnego czy może sam zamek szwankuje ?

Ostatnio po wypięciu bezpiecznika bo już mnie to zaczęło denerwować,
    Zamek w ogóle nie chce się zamknąć. (Jeszcze parę dni temu się zamykał)
  • Poziom 16  
    Witam

Ja mam gorszy problem. Nie działa siłownik w przednich drzwiach od strony pasażera. Drzwi są zamknięte i nie mogę otworzyć ich mechanicznie ponieważ brak jest otworu na kluczyk w klamce i guzika w srodku samochodu. Podejrzewam, że coś stało się z kablem przy siłowniku, ale jak się do niego dostać?
  • Poziom 19  
    Zamieszczam instrukcję wymiany zamka centralnego .

Kiedyś wymieniałem zamek i zrobiłem instrukcję. Przyda Ci się o ile masz siłownik a nie zamek elektryczny tak jak jest w moim leonie

1.Zdejmij plastikowy uchwyt z drzwi (ten co łapiesz kiedy otwierasz drzwi)
    Podważ delikatnie płaskim wkrętakiem - boczek trzyma się na metalowych zatrzaskach
    2.Pod uchwytem masz do odkręcenia dwa wkręty (na zdjęciu fioletowe strzałki - widok już po zdjęciu)
    3.Następnie na dole drzwi masz do odkręcenia dwie śruby torksowe (zaznaczone na żółto)
    4.Wszystko. Teraz należy pociągnąć z siłą cały bok lekko do góry i do siebie.
    4a. Zdejmij osłony okrągłe gumowe i podjedź szybą tak by widoczne były metalowe śruby trzymające szybę. Wykręć te dwie śruby i wyjmij szybę przechylając ją ku zawiasom.
    5.Żeby dostać się do zamka musisz odkręcić 10 śrub (kolor niebieski na zdjęciu)
    6.Czerwone strzałki to śruby imbusowe mocowanie szyn po których jeździ szyba (góra/dół) - Nie ruszaj ich.
    7.Z boku drzwi masz zaślepkę. Zdejmij ją i poluzuj śrubę (nie odkręcaj tylko poluzuj dosyć sporo - Tak żeby wyszedł cylinderek do którego zawsze wkładasz klucz)
    8.Odkręć dwie śruby z boku drzwi trzymające zamek
    9. Zdejmij linkę z zamka i wyjmij pręt od trzpienia. Także ściągnij linkę z cylinderka.

Dodam że w moim leonie w zamku zjechał się plastikowy ślimaczek widoczny na przedostatnim zdjęciu (Zamek do wymiany, stąd ten hałas przy każdym otwieraniu drzwi)
  • Poziom 16  
    Dziękuję uprzejmie
    Instrukcaj przyda się na pewno.
    Kłopotliwe okazują się punkty:
    "...7.Z boku drzwi masz zaślepkę. Zdejmij ją i poluzuj śrubę (nie odkręcaj tylko poluzuj dosyć sporo - Tak żeby wyszedł cylinderek do którego zawsze wkładasz klucz)
    8.Odkręć dwie śruby z boku drzwi trzymające zamek ...", ponieważ do ich wykonania trzeba otworzyć drzwi, a nie można było ich odblokować z zepsutym siłownikiem. Na szczęście po kilkukrotnym pociąknięciu za klamkę wewnętrzną i wciskaniu przycisku odblokowania zamek puścił.
    Dziękuję jeszcze raz