Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena automatyczna

22 Cze 2004 07:50 1690 8
  • Poziom 11  
    Witam, mam pytanko czy trudno jest podłączyć antene automatyczną z jakiego kolwiek auta do malucha? bo zwykła bardzo słabo mi ściąga :( a może ktoś ma taki schemat z którego można to zbudować? albo coś w tym stylu, dzięki za odpowiedzi
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    W najprostrzy sposób możesz podłączyć do niej napięcie i zależnie od polaryzacji będzie sie wysuwać bądż chowaś.Natomiast jeżeli chcesz aby chowała się po wyłączeniu radia to potrzebny ędzie pewnie jakiś schemat 8)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Anteny automatyczne mają już taki układ elektroniczny który powoduje chowanie podczas wyłaczania radia. Tak więc nic więcej nie trzeba.
  • Poziom 29  
    Jeśli:
    trombek napisał:
    ... zwykła bardzo słabo mi ściąga ....

to nie sądzę aby na automatycznej miało być lepiej bo poza tylko automatycznym chowaniem się jej nic więcej nie uzyskujesz.
    Może Twój problem tkwi gdzie indziej - np. w przewodzie połączeniowym lub ... w uszkodzonej głowicy w radiu :?:
    A ten "układ elektroniczny" w antenie automat. bardzo często jest zrealizowany na ....tylko przekaźniku.
  • Poziom 12  
    No ja mam podobny problem, udało mi się dostać silniczek z elektroniką.. jakiś przekąznik i wogóle, ale nie wiem jak to podłączyć są 3 przewody czarny czerwony i biały - po podaniu napięcia na czarny czerwony kreci sie chowając antene. W radio mam odpowiedni przewód do sterowania antena automatyczna, ale co dalej jak to podpiac i dlaczego 3 przewody ? moze ktos pomoc ?
  • Poziom 14  
    Czarny,czerwony - stałe 12 V,biały podłączasz do radia lub +12V po stacyjce
  • Poziom 12  
    Okej, dziekuje. Sprawdze to jutro.
  • Poziom 18  
    witam jeżeli macie automatyczne anteny to żaden problem radyjka nawet te z dalekiej azji mają kabelek do sterowania takimi antenkami:D
  • Poziom 12  
    Zgadza sie, udalo sie ja podlaczyc ;)
    Czerwony i czarny to zasilanie, a bialy sterowanie z radia.
    Dzieki za pomoc.