Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa Colormatic 330 z Vaillant VCW 18-10

Cinas_79 22 Oct 2009 08:20 2896 4
    Cinas_79
    Level 1  
    Witam!

Mam problem z regulatorem colormatic 330.
    Postanowiłem wymienić leciey już regulator VRT PZA na Colormatic330. WSzystko pasuje idealnie, nie musiałem nawet przewiercać otworów na kołki. :)
    Ale mam duży problem- po podłączeniu piec nie reaguje na regulator. Jak daje test palnika z menu serwisowego, piec się nie włącza. Podobnie w trybie dziennym, pomimo że na wyświetlaczu świeci się symbol grzejnika nic się nie dzieje. Tak jakby piec nie rozpoznawał regulatora.
    Co ciekawe regulator wyłącza grzanie!!! Jak np przekręce na piecu na "9", włączy się. Teraz na regulatorze dam np tryb ECO na 16 stopni to piec się wyłączy. Ciekawe

Może trochę zamieszałem, ale chciałem opisać wszystko dokładnie.
    Dodam, że jak podepnę stary VRT PZA to wszystko ładnie śmiga.
    Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kasper1
    Level 2  
    Colormatic działa na eBUS czego kocioł może nie obsługiwać.Wcześniej miałeś zwykły regulator pokojowy. Po eBUS jedną parą kabli idzie kilka sygnałów ( nastawienia wody, nastawy temp w pokoju) Zwykły regulator dział na zasadzie 0/1. czyli włącz wyłącz. I stąd pewnie problem.
    Pozdrawiam
    baron159
    Level 10  
    Wydaje mi się że 330 ma złącze 7,8,9, i działa analogowo oraz BUS i działa cyfrowo. Należy podłączyć 7z7 8z8 9z9. powinno działać. należy pamiętać że jest to nowa generacja regulatorów i stary kocioł wszystkich funkcji regulatora nie wykona ale te najprostrze powinny działać czyli realizacja temp dziennej nocnej i programów czasowych na C.O. Nie wiem jaki masz kocioł.
    DARIUS67
    Level 24  
    Regulator wyświetla symbol grzejnika gdy jest w zapotrzebowaniu na ciepło. Ten regulator nie jest regulatorem busowym, ale ma funkcje opisane w instrukcji obsługi.
    Warto zwrócić uwagę na nastawy serwisanta. Możesz tam wybrać pracę z regulacją ciągłą tzn. że regulator w zależności od temp pomieszczenia wyznaczy temperaturę wody grzewczej lub nastawioną fabrycznie regulacją dwustawną on off. Przy regulacji ciągłej pokrętło regulatora temp na kotle powinno być na maksymalnej wartości.
    kilerbysior
    Level 1  
    To ja sie też podepne. Mam ten sam kocioł i programator euroster 2006, po podpięciu do do listwy w miejscu zwory (nr 3 i 4) kocioł odpala tylko raz i po wyłączeniu nie odpala chodzi tylko pompa. Może trzeba podłączyć trzeci kabel pod nr5 ale nie jestem pewien. jeśli ktoś ma jakie doświadczenie z tym kotłem to prosze o wypowiedż lub instrukcję montażu kotła.