Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5315 - nie działa wentylator po wyjściu z hiber.

Kriss_Lodz 22 Paź 2009 10:28 3045 10
  • #1 22 Paź 2009 10:28
    Kriss_Lodz
    Poziom 10  

Witam

Mianowicie mam taki mały ale za to mocno irytujący problem

Jak system wejdzie w tryb uśpienia to nie załącza się wiatrak pomaga dopiero restart systemu, niestety nie jest to wina samego systemu bo występuje to zarówno na XP jak i na Vista, podejrzewam że problem tkwi w BIOS-ie, ale na 100% nie jestem pewny swojej teorii.

jedyne modyfikacje jakie są przeprowadzone to zwiększona ilość RAM-u na 4GB 2x2GB w dualu ale przed modyfikacją działo się dokładnie to samo więc to odpada

z tego co wyczytałem na stronie producenta to nie ma nowszej wersji BIOS-u pod tego Laptopa

0 10
  • #2 19 Gru 2009 17:11
    smirnof
    Poziom 2  

Potwierdzam

też mam identyczny problem z tym notebookiem

jest możliwe całkowite wyłączenie hibernacji ?? aby po zamknięciu laptopa wyłączał sie normalnie

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Gru 2009 14:48
    Kriss_Lodz
    Poziom 10  

jest możliwość wyłączenia hibernacji :P zarówno w XP jaki w Viscie i 7

dorwałem nowego biosa i problem pozostaje :/
    niestety to chyba nie była wina bios-u

zmieniłem chłodzenie i procesor zobaczymy jak to będzie działało dalej

0
  • #4 14 Lis 2010 20:18
    Darek14Baran
    Poziom 20  

Przepraszam za odgrzebywanie tematu ale mam taki sam problem a nie chcę zakładać nowego tematu. Czy ma ktoś jakąś radę na to aby ten wentylator włączał się po wyjściu z hibernacji ?

0
  • #5 15 Lis 2010 11:48
    helmud7543
    Poziom 42  

A jakie są objawy? Komputer się przegrzewa po wyjściu z hibernacji? Wyłącza się? Resetuje?

0
  • #6 15 Lis 2010 15:09
    Darek14Baran
    Poziom 20  

Po wyjściu z hibernacji nie działa już wentylator i się przegrzewa laptop i wtedy wyłącza się. Podczas uruchomienia normalnego to wszystko działa i się nie przegrzewa.

0
  • #7 15 Lis 2010 15:42
    helmud7543
    Poziom 42  

W Viście możesz jeszcze pokombinować z włączeniem/wyłączenie uśpienia hybrydowego. Usterka w każdym razie jest.

0
  • #8 15 Lis 2010 17:00
    Darek14Baran
    Poziom 20  

Mam Xp więc na tym chciałbym coś zrobić ponieważ jak wychodzę to zamykam lapka i się hibernuje a jak przyjdę to "od razu" jest gotowy do pracy. Może ktoś już podołał temu problemowi

0
  • #9 15 Lis 2010 18:08
    helmud7543
    Poziom 42  

Może problem zostanie rozwiązany przez nowy BIOS. A póki co w zaawansowanych ustawieniach zasilania można wyłączyć hibernację w ogóle albo ustawić czas bezczynności po którym komp przejdzie na hibernację na "Nigdy".

0
  • #10 24 Lis 2010 20:24
    Darek14Baran
    Poziom 20  

A nie można jakoś tego naprawić np. wymieniając jakiś element ?

0
  • #11 26 Sty 2011 22:52
    Kriss_Lodz
    Poziom 10  

i tu niestety muszę was zmartwić niewiedzieć czemu po zmianie bios-u, procka na 2 rdzenie, układu chłodzenia na pełen custom, problem z wentylatorem po wyjściu z hibernacji pozostaje, niestety servis Acer-a równierz rozkłada ręce i nie mają pojęcia czemu występuje taki problem który teoretycznie nie powinien mieć miejsca, ja mam W7 i wyłączoną hibernację i to jedyne skuteczne rozwiązanie... aha jeszcze doszłą mi do tego wszystkiego padnięta bateria podtrzymująca pamięć biosa :|no cóż taki urok acera ale i tak lubię ten sprzęt w tej konfiguracji w której posiadam go w obecnej chwili bije na głowe duzo powazniejsze produkty np. firmy HP i serię DV więc jeśli was to denerwuje to pozostaje tylko zmiana sprzętu

Dodano po 1 [minuty]:

Darek14Baran napisał:
    Mam Xp więc na tym chciałbym coś zrobić ponieważ jak wychodzę to zamykam lapka i się hibernuje a jak przyjdę to "od razu" jest gotowy do pracy. Może ktoś już podołał temu problemowi
    i wywal XP-ka z acera bo nigdy z nim dobrze nie współpracował, jak przesiadłem sięna W7 to nie chcę żadnego innego widzieć na oczy i zdecydowanie żwawszy jest na W7.

0