Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PUNTO II 2000r - wycieraczki przednie

22 Paź 2009 11:05 4664 9
  • Poziom 2  
    witam.mam problem z parac wycieraczek przednich. po wylaczeniu zaczynaja pracowac przerywanie, skokowo. czasami wogole nei przestaja wycierac. ponadto, nie dziala pozycja wlaczenia impulsowego. ktos moze pomoc?
  • Spec od samochodów
    sprawdż przełącznik prawdopodobnie się styki wypalają
  • Poziom 2  
    dzieki piekne:):):)
  • Poziom 13  
    albo opcja dwa przyciera sie mechanizm wycieraczek co też czesto sie dzieje
  • Poziom 2  
    ...dzieki za porady wszelakie...sparwa mechanzmu wycieraczek ...o katastrofa w punto...przynjamniej model "II". Tam sa takei wkladki slizgowe i zaslepki w dolnej czesci ramion (wewnatrz karoserii)...i one wlasnie wypadaja...wime ze to nie forum mechanikow...ale moze ktos spotkal tez taki problem u siebie>>i wie czy takie elementy mozna nabyc jako czesci zamienne:)?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    panowie ja też potrzebuję pomocy. w moim nowo zakupionym punto II sprawa wygląda tak: gdy wezmę wajchę wycieraczek do góry (jednorazowe przetarcie szyby) oraz w pozycji 1 na dół wycieraczki działają skokowo (przerywają) a w okolicy przełącznika zespolonego słychać takie zgrzytanie, jakby coś z elektroniką. wymieniłem przełącznik zespolony na inny (używany) ale problem nie zniknął. w pozycji 2 i 3 w dół wycieraczki działają normalnie. winę ponosi silniczek wycieraczek czy może jakaś kostka elektryczna, przekaźnik, bezpiecznik, styki itp.?
  • Poziom 22  
    Otwórz dekielek przekładni silnika, oczyść wszystko ze starego smaru, sprawdź styki ślizgowe, wyczyść je, nasmaruj, poskładaj i po problemie...
  • Poziom 2  
    właśnie przed chwilą wróciłem z garażu. zrobiłem tak jak napisał Pfemek i jakże miło byłem zaskoczony gdy okazało się że to pomogło! wystarczyło wyczyścić tylko silniczek i dodatkowo odgiąłem bardziej te 2 blaszki tak żeby lepiej przylegały do tego kółeczka które jest napędzane przez taki jakby wirnik. sorki że tak piszę ale nie znam fachowych nazw. w każdym bądź razie jak na razie wszystko działa:) dzięki za poradę !
  • Poziom 8  
    Tez mam problem z wycieraczkami tyle ze u mnie nie wracaja do dolu w jakiej pozycji je wylacze w takiej zostaja bardzo wkurzajace