Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić Ps2 - nie działa napęd, laser

Tomtech29 22 Paź 2009 13:26 18834 14
  • #1 22 Paź 2009 13:26
    Tomtech29
    Poziom 9  

Witam.
    Zakładam temat pomoc w naprawie ps2 slim

info:

: konsola 2-letnia
    : wspierana układem "chipset" MOD80760
    : brak uszkodzeń mechanicznych
    : Platforma po włączeniu informuje o : There is no data.?
    : napęd "szynowy" nie przesuwa głowicy lasera
    : nie pracują cewki, wraz z laserem
    : nie ma rotacji płyty

I tu mam wielką zagadkę czy padł laser, czy układ sterujący?

Pytam z ciekawości, gdy konsola sprawdza płyte to jest w 1-sek. włączany driver a następnie (czytnik laseru) czy odwrotnie ?...
    {po wypaleniu laser lub jego uszkodzenie} ma wpływ na uwalenie "układ scalony" odpowiedzialny za napęd plyty?

Czy tak zwane, zwarcie cewki powoduje inne uszkodzenia poza chipset?

Naprawa>
    Odlutowanie zasilania "chipset-u" widocznym na zdięciu nie przyniosły widocznych zmian. Play2-dead

Jak naprawić Ps2 - nie działa napęd, laser

2 14
  • #2 25 Paź 2009 11:33
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam !
    Na wstępie sprawdź switch , który znajduje się z tyłu ( jak masz zdjęta górną część obudowy konsoli to za laserem z lewej strony patrząc od przodu ) !
    Pozdrawiam !
    Robert

1
  • #3 27 Paź 2009 20:59
    Tomtech29
    Poziom 9  

Witam.
    :Robert ,dzięki! za Odp.Switch działa ,zamyka i otwiera :: (Nc) -(No) teraz czekam już na paczkę z ebay uk. kupno nowego napędu z laserem ? :|:|
    albo się uda albo nie? ½
    Pozdrawiam.

ps.
    Proszę pisać jak ma ktoś jeszcze ciekawe pomysły D::

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie wykonanie polecenia moderatora - upomnienie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7160415#7160415

0
  • #4 01 Lis 2009 17:00
    domi29
    Poziom 16  

zastanawia mnie pewna rzecz a gdybys tak wywalil to modbo czy aby nieodzyje ps2??ja mialem juz kilka przypadkow ze konsole ktore przerabialem osobiscie dzialaja a przyniesione z tym cholerstwem modbo to byly truposzki spowodowane tym szajsem bo jest to typowy klon ja uzywam do wsparcia moda Mars502 i jestem zadowolony a pozatym nieszukales na allegro czasem trafiaja sie okazje mysle za jakies 80zl kupilbys komplet

Proszę poprawić treść postu -błędy ortograficzne- zgodnie z regulaminem pkt. 15. [dzimi]

2
  • #5 01 Lis 2009 19:34
    obsid
    Poziom 25  

Jaka jest historia tej konsoli? Czy konsola działała z tym Modbo, czy usterka pojawiła się dopiero po jego zamontowaniu? Całkowite zdemontowanie Modbo (uwaga na możliwość pojawienia się mostków podczas odlutowywania kabli) jest dobrym pomysłem.

0
  • #6 02 Lis 2009 17:32
    domi29
    Poziom 16  

Dokładnie tak jak kolega wyżej wspomniał to na 99% wina modbo a też pewnie przy okazji załatwił LA + pewnie bezpieczniki poleciały odpowiedzialne za naped ja uważam osobiscie ze ten szajs powinni na stos zapodać bo pewnie znów na rynku pojawiła się seria kiepskiej jakości wel MODBO ktore samo w sobie to klon matrix infinity
    bardziej polecam mars 502 cena = jakości

0
  • #7 06 Lis 2009 15:25
    adam998z
    Poziom 11  

Ja bym PlayStation 2 chipem nie przerabiał... Wolę FMCB i miałbym z głowy lutownice i inne bajery więc na twoim miejscu wymontowałbym MODBO i dał konsolce odpocząć bo te tanie chipy strasznie męczą laser...

0
  • #8 06 Lis 2009 16:01
    DawciO123
    Poziom 10  

ja mam fmcb i tez ostatnio mam tak ze wkladam plyte naciskam reset i nic sie nie dzieje naped w ogole nie reaguje laser tez ale jak pukne lekko od spodu w konsole to zaczyna dzialac na kilka dni :o dopiero jak glosno slucham muzyki to znowu przestaje dzialac ??? tylko nie wiem czemu bo przeciez bass nic nie powinien zrobic z wnetrzem konsoli

0
  • #9 06 Lis 2009 21:15
    dariuszj
    Poziom 20  

Po pierwsze, na płytach PSTwo (slim) nie występuje układ La6508. Driver lasera i napędu to RS2004 lub nowszy RS2006. Usterka tegoż występuje rzadko, najczęściej w starych wersjach płyt głównych GH032- GH041. Bez wkładania płyty CD, DVD zablokuj switche detekcji otwarcia klapki płyty i włącz konsolę. Zaobserwuj czy zaświeci laser oraz czy soczewka lasera próbuje zogniskować wiązkę (ruchy soczewki w górę i w dół). Jeśli laser świeci i próbuje ogniskować, sprawdź tak samo z płytą i zaobserwuj czy płyta próbuje ruszać, jeśli tak- prawdopodobnie masz uszkodzony laser PVR802 lub SPU3170. Jeśli nie zaobserwujesz tego- sprawdź jeszcze czy mechanizm przesuwa głowicę, przesuń ręcznie w położenie środkowe i zablokuj switche klapki. Jeśli głowica przesunie się w stronę talerzyka jest ok. Jeśli nie zaobserwujesz powyższych akcji sprawdź bezpieczniki SMD na płycie głównej (jest ich kilkanaście). Sprawdź też taśmy lasera i silników. Możliwe usterki wg częstotliwości występowania: zużyty lub uszkodzony laser, uszkodzony jeden ze switchy detekcji otwarcia klapki płyty (jeden na płycie gł, drugi przy włączniku konsoli), uszkodzona taśma lasera lub jednego z silników, uszkodzony jeden z silników, spalony jeden z bezpieczników na pł. głównej i na końcu uszkodzony driver RS2004 lub RS2006. Inne usterki raczej nie występują lub są bardzo rzadkie, raczej niemożliwe do naprawy w warunkach amatorskich lub przeciętnego serwisu. W mojej praktyce tylko jedna konsola nie została naprawiona z powodu podejrzenia uszkodzenia procesora napędu CD, DVD (nieosiągalny). Oczywiście naprawę zacznij od wylutowania ModBo aby wyeliminować uszkodzenie od tej strony. Co do modów, mnie się zdarzały uszkodzenia Ripperów, Duo, jak i ModBo. Mars jest trochę kłopotliwy ponieważ prawie do każdej wersji konsoli trzeba użyć innego typu Marsa.

0
  • #10 18 Lis 2009 14:27
    domi29
    Poziom 16  

Może i Mars wedlug ciebie jest kłopotliwy ja zainstalowałem już dosyc dużo i szczerze mówiąc Marsa 502 II instaluje w modelach 3900x jak i 500xx a i nawet w 350xx też daje radę tylko trzeba dokładnie przed instalacją zaznaczyć miejsca gdzie lutujesz przewody oraz obejrzeć schematy które mam z orginalnej strony

0
  • #11 21 Lis 2009 14:07
    darco2
    Poziom 12  

Witam,podczepie moj problem.PS2 slim pali laser ,po zamontowaniu nowego w sumie juz podstawilem 2 ,działa jakis czas po czym przestaje krecic załaczac naped płyty.Co moze byc przyczyna ? dodam ze konsola nie posiada i nie posiadała zadnego chipa /przerobki typu modbo itp.

0
  • #12 27 Lis 2009 14:40
    qussy
    Poziom 1  

Cześć fanatycy PS;)
    słuchajcie mam podobny problem, pley nie czyta mi gier ale tylko tych na dvd. bo np jak wsadzę grę z pleya PSOne czy płytke cd z muzą to jast ok. w serwisie powiedzieli że naprawa jat bardzo droga (a pech chciał że zdarzyło mi się to miech po gwarancji) ale ja nie jestem do końca przekonany bo sie głupi przyznałem że jestem wielkim świrem PS i jak się nie da naprawic to bedzie trzeba kupic nastęną no i tak myśle może oni woleli powiedziec ze lepiej sie opłaca kupic nową dla interesu.. ;(. a i konsola nie była w ogóle przerabiana, jechała na oryginalnych płytkach;)
    może ktoś wiem jak pomóc bede naprawde wdzieczny :D
    moje gadu: 13433617 lub e-mail adi280294(malpa)wp.pl
    naprawde wielkie dzieki z góry każdemu kto może pomóc

0
  • #13 25 Sty 2010 18:22
    dominik24
    Poziom 17  

Odświeżę trochę temat.
    Szukałem ale podobnego problemu nie znalazłem.
    Zacznę od tego, że chodzi o PS2 slim, nie wiem dlaczego znajduje sie w niej laser SPU-3170 choć szukając wyczytałem że powinien być laser Seria SCPH 700xx PVR-802W, KHS-430. Podobno ten drugi pasuje bo to jakiś zamiennik, ale nie o to chciałem zapytać.
    Przestało czytać płyty- nagle. Po włożeniu płyty i włączeniu pojawia się tylko ekran startowy z możliwością wybrania jakiś opcji- tak jak by płyty wogóle nie było.
    Laser w tym momencie podjeżdża do środka płyty i wysuwa się i wsuwa, i tak w kółko.
    Nie pokazuje się komunikat że zła płyta. Pozostaje cały czas ten początkowy ekran.
    Próbowałem regulować go na wszelakie sposoby niestety nie dało efektów.
    Czy to laser padł czy coś innego.? Jak to można sprawdzić.?
    Niepokoi mnie to dziwne zachowanie soczewki - do góry i w dół itd..
    Pomóżcie...

0
  • #14 26 Sty 2010 20:08
    Nephrite
    Poziom 12  

Mi się wydaje, że to laser już padł, jeśli cały pozostały mechanizm działa.
    W dodatku kalibracja lasera zazwyczaj szybko kończy jego żywotność.
    Soczewkę oczywiście próbowałeś przeczyścić ?
    A przed regulowaniem laser można było jeszcze sprawdzić na płytach CD, bo gdy laser schyla się ku śmierci czyta jeszcze gry CD oraz Audio-CD

0
  • #15 27 Sty 2010 15:48
    dominik24
    Poziom 17  

Sprawdzany był na CD również.
    Mechanizm wygląda że pracuje w pożądku.
    Zastanawia mnie tylko jego dziwne zachowanie czyli przybliżanie do płyty i odsuwanie no ale widocznie takie są oznaki padniętego lasera.
    Gdzieś wyczytałem że on poprostu nie może znaleść ogniskowej..

0