Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony VAIO VGN-AR71S komplikacje z przywróceniem systemu

22 Oct 2009 14:36 3428 2
  • Level 10  
    VAIO VGN-AR71S

Obraz wykonany macrium reflect FREE nie może zostać przywrócony jako że po włożeniu płyty bootowalnej nie ma wyboru partycji tylko C: a w nim dosłownie nic. Pod windowsem macrium widzi wszystko jak należy ale co z tego, nie da się przywrócić systemu spod visty.

pobrałem z
    http://www.fujitsu.com/us/services/computing/storage/hdd/support/utilities.html
    Windows Diagnostic Tool Ver. 1.12
    i on też nie rozpoznaje dysku...

Jedyne rozwiązanie to przywrócenie ustawień z dnia zakupu latopa.
    Jak tego dokonać? Jak usunąć stworzone partycje i przywrócić system najłatwiej posiadając ukrytą partycje z systemem oraz wypalone dvd z systemem?
    Bo już mi brakuje pomysłów a nikt nic nie zasugerował. Wydaje mi się że jeśli przywrócę i nadal będzie błąd raid0 to nie ma wyjścia trzeba dzwonić i reklamować na gwarancję.
    czy darować sobie te zabawy i jeszcze dziś dzwonić?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    korbennn wrote:

Jedyne rozwiązanie to przywrócenie ustawień z dnia zakupu latopa.
    Jak tego dokonać? Jak usunąć stworzone partycje i przywrócić system najłatwiej posiadając ukrytą partycje z systemem oraz wypalone dvd z systemem?
    Bo już mi brakuje pomysłów a nikt nic nie zasugerował. Wydaje mi się że jeśli przywrócę i nadal będzie błąd raid0 to nie ma wyjścia trzeba dzwonić i reklamować na gwarancję.
    czy darować sobie te zabawy i jeszcze dziś dzwonić?

Dam sobie rękę uciąć, że ta tajemna wiedza ukryta została w.... instrukcji do laptopa.
    Rusz głową i poszukaj w instrukcji zamiast od razu pisać na forum i liczyć, że zrobi się samo.
    Krztę inicjatywy wykaż. Przypominam o regulaminie p. 16.
  • Level 10  
    OK, może zadziała Vaio Recovery,
    czytam:
    SONY VGN-AR71S - TROUBLESHOOTING AND RECOVERY GUIDE ale jest tu tego taka masa że można zgłupieć.

W tym przypadku

Restore C: Drive

czy

Restore Complete System ?

VAIO Recovery Centre - Check Hard Disk, na C: są błędy ale kiedy chce zaznaczyć 'fixes errors on the disk' dostaję komunikat :
    CHHD canot run because the volume is in use by another process,
    Would you like to schedule this vol to be checked the next time system restarts?
    Klikam YES i przy restarcie nic się nie dzieje...

Jedyne co mi się udało to uruchomić System File Checker w Safe Mode
    rezultat w załączniku.

W menu pod F8 wybrałem Napraw Komputer
    Tutaj jest dostęp do Vaio Recovery
    Naprawianie możliwe.
    Komunikaty: running normally
    Wejście do systemu i stary komunikat intel matrix dotyczący błędu Raid0
    Wejście w Vaio Recovery i znów błędy.
    Zbootowałem go przy użyciu MHDD...

Primary-master disk identity ERROR
    No disk to use
    XDMA not loaded!

dziś wykonałem ponownie naprawy spod F8, komenda chkdsk i komunikat zero błędów, wszedłem do vaio recovery pod windowsem i zero błędów ale co z tego skoro nadal nie ma szans na sprawdzenie SMARTa i matrix console wciąż głosi Raid0 error.