Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fujitsu mhz2320bh - czy aby wszystko z nim ok?

maciek89 22 Paź 2009 14:44 1128 6
  • #1 22 Paź 2009 14:44
    maciek89
    Poziom 12  

Witam, otóż mam pewien problem np. podczas wypakowywania jakiegoś pliku na pulpit komp mi przestaje odpowiadać, mogę ruszać myszką jednak to wszystko.
    Zrobiłem formata i problem się powtarza. Teraz coraz bardziej utwierdzam się w tym, że jest coś nie tak z dyskiem (bad blocki) jednak kiedy skanuje obydwie partycje scandiskiem to ten nie wykrywa żadnych uszkodzeń.

Zastanawiam się czy możliwe jest żeby scandisk kłamał, a jeśli tak to prosił bym o nazwę do jakiegoś konkretnego softu który sprawdzi mi dysk i ewentualne błędy wyświetli.

Drugie pytanie dotyczy programu hdd regenerator, zastanawiam się nad jego użyciem jednak chciałbym wiedzieć czy utracę z dysku jakieś dane.

ps. Dysk: fujitsu mhz2320bh g2 ata ~320gb

0 6
  • #2 22 Paź 2009 14:50
    neoczek
    Poziom 10  

Witam
    Co do programu do dysku polecam hd tuna
    Najlepiej zassac sobie caly pakiet hirens boota nagrac na plytke i potestowac.
    Proponuje sprawdzić jeszcze pamięci mem testem i wymienić taśmę od dysku i od zasilania.
    Pozdrawiam

0
  • #3 22 Paź 2009 14:50
    Matuzalem

Poziom 43  

HD Tune, Victoria - to przykłady. Do tego, z reguły, producenci dysków dostarczają i oprogramowanie diagnostyczne im dedykowane (do znalezienia na ich stronach internetowych).

0
  • #4 22 Paź 2009 19:16
    maciek89
    Poziom 12  

Mhdd wywala catastrofall error, a hd tune nie widzi zadnego problemu, a z kolei hdd regenerator twierdzi, że mam dysck w asci mode, a w biosie mam tą opcję wyłączoną. Nie dodałem wczesniej, że ten dysk mam w laptopie samsung r510

0
  • #5 23 Paź 2009 12:13
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Kolega przeczyta o super sofcie HDDDegradatorze.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic939301.html

A zanim się wziął za jakiekolwiek działania pogarszające kondycje dysku powinien odczytać S.M.A.R.T. i podać na forum do analizy.

Moim zdaniem już kolega dobił dysk skanowaniami i działaniami na ślepo.

Matuzalem - neoczek po co polecać soft do skanowania bez analizy SMART-a i tego co się z dyskiem dzieje.

0
  • #6 23 Paź 2009 12:22
    Matuzalem

Poziom 43  

migol21 napisał:

Matuzalem - neoczek po co polecać soft do skanowania bez analizy SMART-a i tego co się z dyskiem dzieje.

Fakt, że ja się nie znam, ale - na mój malutki rozumek - żeby dane ze S.M.A.R.T.-a odczytać to wypada użyć jakiegoś ..... programu.
    O ile mnie pamięć - fakt, że zawodna, ale jednak się na nią powołam - nie myli to dwie pierwsze wymienione przeze mnie aplikacje dają taką możliwość, a jest jakaś szansa, że i producent dysku w udostępnianym oprogramowaniu do diagnostyki taką opcję udostępnia.
    To zaś czy Autor skorzysta z wszystkich możliwości jakiegoś programu, czy ograniczy się tylko do części z nich to jest Jego sprawa i wola.

0
  • #7 23 Paź 2009 12:46
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Matuzalem - Jak najbardziej ale nie dopisałeś ,że należało by najpierw ten rzeczony S.M.A.R.T. podać przez co można rozumieć dwuznacznie tą wiadomość ,jednakowoż jak najbardziej prawidłową.

Siak czy owak chętnie bym się przyjrzał jak wygląda S.M.A.R.T. By upewnić się ,że co poniektóre programy radzą sobie dość marnie z diagnozą dysku i najlepszym jednak sposobem jest startowe medium np. CD-DVD i MHDD oraz analiza człowieka do zdiagnozowania tego co dzieje się z dyskiem.

To nie program analizuje to człowiek na podstawie wyników z programów analizuje to co program podaje.

P.S.
    To czy się znasz.
    Kolego więcej wiary ! Są mniej znający się od Ciebie. Nie ma co tak się nie doceniać :).

0