Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon Unitra MDS 446 problem z autostopem.

nowikzdw 22 Paź 2009 18:31 1741 4
 • #1 22 Paź 2009 18:31
  nowikzdw
  Poziom 22  

  Witam serdecznie. Otrzymałem taki magnetofon do naprawy, jego wygląd wskazuje na to że dużo przeszedł w swoim "życiu". Pierwsza kieszeń jest ok, wszystko działa jak należy. Problem jest z drugą. Mianowicie włącza się autostop. Są dwie cewki. Patrząc od przodu, to ta z lewej strony odpowiedzialna jest za podnoszenie głowicy, a druga ma ją podtrzymać oraz odsunąć takie roleczki. Po włączeniu ta druga na chwileczkę się załączy, i od razu puszcza, stąd przy odtwarzaniu DECK zatrzymuje się, a przy przewijaniu zębatki wadzą o roleczki. Przepraszam za "łopatologiczne" tłumaczenie, jednak nie umiem inaczej ;)
  Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa ten autostop. Porównywałem mechanikę 1 kieszeni z 2. Są niemal identyczne(są jakieś różnicę, ale chyba dlatego że 1 kieszeń ma również głowicę kasującą?).
  Prosiłbym kolegów o pomoc ;)
  Gdyby były potrzebne fotki, to zamieszczę.

  pozdrawiam, Kamil.

  0 4
 • #2 22 Paź 2009 19:56
  pablos123
  Poziom 10  

  W tych magnetofonach często uszkadzał się silnik dowijania (w środku mechanizmu), sa jednak problemy z jego zdobyciem ma on inne mocowania niz pozostałe silniki.

  0
 • #3 22 Paź 2009 19:58
  nowikzdw
  Poziom 22  

  Nie bardzo wiem o którym ty silniku mówisz...Są dwa. Jeden napędza koło zamachowe, i rolkę przesuwu(czy jak to się nazywa), a drugi napędza rolki.
  Obydwa są SPRAWNE.

  0
 • Pomocny post
  #4 23 Paź 2009 11:47
  staho1
  Poziom 20  

  Myślę , że najlepiej poszukaj dawnego serwisu Diory . Naprawa tego sprzętu wymaga doświadczenia i wiedzy , szczególnie po niefachowej ingerencji . Jeśli koniecznie chcesz się upierać mogę w wolnej chwili zeskanować instrukcję serwisową.Co do silnika napędzającego rolki , jest on jednym z najczęściej uszkadzających się elementów(stosowałem za niego silniki od napędu serwomechaniki magnetowidów).Impulsy z układu napędu tego silnika tworzone w układzie tranzystora T12 sterują układ auto stopu realizowany na przerzutniku monostabilnym US706. Sprawdzenia wymaga siła docisku rolki dociskowej i docisk rdzeni elektromagnesów.

  0
 • #5 23 Paź 2009 19:39
  nowikzdw
  Poziom 22  

  I chyba wszystko jasne. W tej drugiej kieszeni silnik od napędu rolek jest nieoryginalny. Podejrzewam że to jest źródło problemów. Ja się z tym męczyć nie będę.

  Dziękuję za pomoc!

  0