Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

oscyloskop OWON PDS5022S czy OSCYLOSKOP DT-516A?

sp2dbo 22 Paź 2009 19:23 5144 7
  • #1 22 Paź 2009 19:23
    sp2dbo
    Poziom 10  

prośbę mam,
    czy z OWON PDS5022S 2x25MHz(1000PLN)
    uzyskam oglądalność gorszą niż w OSCYLOSKOP DT-516A,
    bo nie wiem co kupić,
    proszę o sugestie

0 7
  • #2 22 Paź 2009 22:37
    me_super
    Poziom 29  

sp2dbo napisał:
    prośbę mam,
    czy z OWON PDS5022S 2x25MHz(1000PLN)
    uzyskam oglądalność gorszą niż w OSCYLOSKOP DT-516A,
    bo nie wiem co kupić,
    proszę o sugestie

Nie ma sensu kupować starego rupiecia, kup tego OWONa albo na przykład Rigola. Mam w pracy 4 Rigole 4ch 200MHz i do prostych zastosowań są OK. Znajomy ma GW Insteka i też nie narzeka. Cyfrowy oscyloskop daje Ci możliwości o których możesz tylko pomarzyć na szmelcu, np. automatyczne pomiary wszystkich niezbędnych wartości (Vpp, Vrms, częstotliwość, okres, wypełnienie, czas narastania i opadania przerzuty, etc) których nigdy poprawne nie odczytasz na lampie. Już nie mówię o zapisaniu próbki w pamięci i obejrzeniu jej na PC.

0
  • #3 23 Paź 2009 11:14
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

me_super - uśmiałem się
    Zapewniam Cię kolego że tym szmelcem (jeśli jest sprawny) zobaczysz to, czego nie zobaczysz tymi pseudo cyfrowymi oscyloskopami.

Nie będę się znowu rozpisywał na temat wad tanich oscyloskopów cyfrowych (pisałem o tym już dziesiątki razy).

Nie ma sensu takie porównanie (OWON PDS5022S czy DT-516A).
    Oscyloskop cyfrowy długo jeszcze będzie ustępował pola analogowym.
    Wybór zależy od tego do czego potrzebujesz i jakie masz preferencje.

Jeśli już ma być cyfrowy to na pewno nie OWON, UNI-T itp.

0
  • #4 28 Paź 2009 21:05
    sp2dbo
    Poziom 10  

PANOWIE,
    z całym szacunkiem,
    jestem w paśmie m.cz,
    po co ten spór?,
    bądźmy, JAK SIĘ DA, razem;
    pozdrawiam,
    sp2dbo.

0
  • #5 04 Gru 2009 12:30
    zbychmg
    Poziom 28  

No właśnie, jeśli spór, to merytoryczny, argumenty.
    Mierzę kieszonkowym OWON-em (oscyl.z miernikiem)
    na wyjazdach i nie narzekam. Nawet przy małych częstotliwościach czasem się pojawiają dziwne obrazy, ale jak się wie co się mierzy, to wiadomo, ze to bzdura wynikająca ze zdudnienia częstotliwości mierzonego przebiegu z częstotliwością próbkowania. To bardzo rzadko, ALE ZDARZA się w droższych modelach. Warto pooglądać sobie te same przebiegi (z jakiegoś dobrego generatora) na analogu i cyfrówce, pokręcić kształtem, wypełnieniem, częstotliwością, wtedy widać zalety i wady cyfrówki.
    Powtarzalny przebieg 60MHz oczywiście najprawdziwiej wyglądał na analogu TEK2235, na cyfrowym TPS-sie chociaż 200MHz, w zależności od kształtu (prostokąt, czy piła z różnym wypełnieniem) już nie zawsze kształt był ten sam, no a OWON 60MHz-owy już powyżej 30Mhz pięknie się różnił, przy ostrej pile i odpowiednim dobraniu f.

0
  • #6 04 Sty 2010 21:28
    Electromatic
    Poziom 10  

Czy ktoś posiada dokumentację PL do oscyloskopu OWON 5022?

0
  • #8 24 Lut 2010 15:59
    dyduś
    Poziom 20  

Zdecydowanie DT-516 MOżESZ kupić za 350zł i resztę pieniedzy zostawić w kieszeni....z poważaniem

0
  Szukaj w 5mln produktów