Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec vaillant VCW 182 E Problem wyłącza się

22 Paź 2009 19:34 3953 5
  • Poziom 9  
    Witam posiadam piec Vaillant VCW 182 E .Od pewnego czasu mam problem z piecem ,mianowicie po odkręceniu ciepłej wody piec zaczyna cykać i po chwili się wyłącza jednocześnie wyskakuje włącznik i zapala się lampka żółta obok namalowanego płomyka.Piec taki jak na tej aukcji.Natomiast po przytrzymaniu tego włącznika palcem (mały okrągły czarny przy czerwonej lampce),aby nie wyskoczył piec czasami zaskoczy i chodzi ale tylko do momentu do puty nie wyłączy się wody .Po zamknięciu wody i ponownym odkręceniu sytuacja się powtarza i potem trzeba czekać czasami długo aby znowu można było operację powtórzyć .Proszę o pomoc nic nie sugeruję bo się na tym nie znam.Pozdrawiam
    [/img]

Moderowany przez serwisant73:

Usunąłem link do aukcji -regulamin- tej strony już nie ma! Proszę o stosowanie się do regulaminu!

• Poziom 9  
    Czy można poprosić o zeszyt serwisowy do tego pieca .Nigdzie nie mogę znalezć.Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Wyczyściłem piec od kamieniłem wymiennik ten na dole i ten górny,wyczyściłem diodę i elektrody zapłonowe .Teraz np:ogrzewanie włącza się i piec zapala nagrzewa do temp 85st,spada temp do 60stop i znowu zaskakuje i grzeje lecz za trzecim razem wyskakuje już guzik słychać skwierczenie w piecu i pompa dziwnie chrobocze.Trzeba odczekać z godz wcisnąć przycisk i znowu tak samo.Jeżeli chodzi o ciepłą wodę to jest podobnie kilka razy leci ciepła i następnie błąd.Dzwoniłem do serwisu to mi powiedzieli że piec nie ma homologacji (był robiony na Europe zachodnią).I wszyscy chcą dać od siebie nowy za jedyne 3500zł i będzie super-pięknie i cudownie.Powiedzcie jak to jest że piec immergas w Wołowie kosztuje 1975zł a 35km dalej Wrocław 2600zł oczywiście bez montażu.Sorry za te wywody ale to nie na moje nerwy.Mam trójkę dzieci w domu zimno brak ciepłej wody i szlag mnie trafia jak mam zadzwonić do jakiegoś powiedzmy fachowca który przyjdzie popatrzy i powie 200 i gówno zrobi.Pozdrawiam

• Moderator na urlopie...
    krysto68 napisał:
    Dzwoniłem do serwisu to mi powiedzieli że piec nie ma homologacji (był robiony na Europe zachodnią)

Żaden serwisant do niego nie przyjedzie, bo nie ma właśnie tej homologacji. I to jest prawidłowe. Żebyś miał ciepło i "pięknie", jesteś skazany na zakup nowego kotła. Na pewno na tym nie stracisz, a Toja trójka dzieci będzie cieszyła się zdrowiem. Tam są inne wymagania i tu inne.
    To tak samo jak z samochodami - nikt nie zarejestruje Ci w Polsce samochodu z kierownicą po prawej stronie