Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jedno wyjście na wzmacniacz

22 Paź 2009 19:38 1437 17
  • Poziom 10  
    Posiadam radio z jednym wyjściem na wzmacniacz,ma ono regulacje ,które odpowiadają za prace suba(filtry itp).Chciałbym w przyszłości rozbudować system o podpięcie dodatkowego wzmacniacza,który zasilał by mi przód.
    Jak mam to zrobić żeby regulacje na radiu subem(filtry) nie miały w pływu na wzmacniacz zasilający przednie głośniki.Chodzi o to ,że jak sie domyślam,jeżeli obetne pasmo np na 120 hz, to będę miał i obcięte przednie głośniki do tego poziomu.
    Jest jakiś spośob żeby to obejść,tzn:żeby przód grał pełnym pasmem,a subwofer tylko do poziomu zadanego przez ustawienia na rodiu?
  • Poziom 17  
    A jezeli ja to dobrze rozumiem to: kazde radio ma ustawienia bass i sopran . Twoje radio ma niby jedno wyjscie wiec nijak sie nie da podlaczyc osobno ale kazdy wzmak ma swoje ustawienia w sobie wiec na przodach doly mozesz poobcinac i odwrotnie no i oczywiscie sterując radiem treble i bass.Wszystko sie da.
    P.S. O ile dobrze zrozumialem twoj post
  • Poziom 21  
    lepiej byś napisał zbyh11 - co to za radio (marka i model)?
  • Poziom 10  
    Radio to kenwood kdc w3041
    deexica napisał:"kazdy wzmak ma swoje ustawienia w sobie wiec na przodach doly mozesz poobcinac i odwrotnie "
    No tak ale jak na radiu ustawie filtr na poziomie powiedzmy 120hz ,to chyba raczej na każdym ze wzmacniaczy będe miał dżwięki do tej czestotliwosci i nic nie da że na wzmaku ustawie wyżej...Chyba że sie mylę
  • Poziom 43  
    zbyh11 napisał:
    Radio to kenwood kdc w3041
    deexica napisał:"kazdy wzmak ma swoje ustawienia w sobie wiec na przodach doly mozesz poobcinac i odwrotnie "
    No tak ale jak na radiu ustawie filtr na poziomie powiedzmy 120hz ,to chyba raczej na każdym ze wzmacniaczy będe miał dżwięki do tej czestotliwosci i nic nie da że na wzmaku ustawie wyżej...Chyba że sie mylę

Nie mylisz sie,albo zaopatrzyc sie we wzmacniacz z wej.HI.INPUT,albo zastosowac inwerter zamieniajacy sygnal z wyjsc glosnikowych radia na odpowiedni dla RCA
  • Poziom 17  
    Czytaj co napisałem!
  • Poziom 43  
    deexica napisał:
    Czytaj co napisałem!

To do mnie?
  • Poziom 17  
    Nie do ciebie.!:-) A do zbycha!!.
    Moze ja cos zle wyczytałem i nie kumam (Ogolnie w tym temacie).

Dodano po 4 [minuty]:

Oki dalem ciała - nie wyczytałem ze ma wyjscie na samego suba.(chyba- odpuszczam ten temat bo moze nie czaje .-"od dzis wydluzam sobie weekend")
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wyprowadzić sygnał "przodu" .

Sub jako sub czy jest to wyjście dodatkowo regulowane w menu ? jako SUB lub Rear czy tam Front ?
  • Poziom 10  
    Ale jak mam to zrobic ?No właśnie jest to dodatkowo regulowane,i chce to wpełni wykorzystywać,tylko ze jak sobie przefiltruje suba to i przy okazji przód:( A chce tego uniknąć.
    Podoba mi sie pomysł "milejow-a"ten z puszczeniem sygnału z wyjść głośnikowych(ale niewiem jak to zrobić:( )

ps.O co chodzi z tym HI.IMPUT?
  • Poziom 43  
    zbyh11 napisał:
    Ale jak mam to zrobic ?No właśnie jest to dodatkowo regulowane,i chce to wpełni wykorzystywać,tylko ze jak sobie przefiltruje suba to i przy okazji przód:( A chce tego uniknąć.
    Podoba mi sie pomysł "milejow-a"ten z puszczeniem sygnału z wyjść głośnikowych(ale niewiem jak to zrobić:( )

ps.O co chodzi z tym HI.IMPUT?

Oj nie chce sie czytac forum a jest tego uuuuuuuuuu........:D
  • Poziom 10  
    Sorki:) Zagalopowałem sie z tym postem juz wiem o co chodzi z tym Hi.imput właśnie poczytałem sobie:)

Czyli mogę sobie podłączyć przodzik przez wyjścia w radiu na głosniki bezpośrednio do hi.imput we w zmacniaczu. Ale teraz pytanie jak będzie z jakością dżwięku? Bo może lepiej by było z tych wyjść głośnikowych na radiu zrobić rca i wtedy pod rca na wzmacniaczu.
    Co Wy na to ?
  • Poziom 21  
    a, nie taniej będzie zmienic radio, jak już będziesz chciał rozbudowac system o przód? Dopóki masz tylko sub - korzystaj z tego co masz
  • Poziom 26  
    To kolega obcina pasmo w radiu? Błąd, po to każdy wzmacniacz dedykowany dla subwoofera ma te wszystkie funkcje by z nich korzystać. Dlatego wyprowadza kolega sygnał o całym paśmie, który kieruje na wzmacniacz zasilający przód, natomiast (stosując trójnik, złącza etc) doprowadza również do wzmacniacza odpowiadającego za bas. I w tym wzmacniaczu ustawia się przy jakiej częstotliwości ma odcinać pasmo. Wyraziłem się wystarczająco jasno ? Więc proszę tak zrobić.

Do reszty kolegów: Po co kombinować z wyjściami końcówki? skoro można to zrobić prościej. Natomiast post o przerabianiu radia został raportowany. Totalny bezsens.
  • Poziom 10  
    Kolego artis666 to o czym piszesz to ja doskonale wiem,że to jest najprostszy sposób i poprawny,ale oto chodzi,że właśnie chciałbym korzystać z tych subwoferowych funkcji co mam w radiu.Dlatego założyłem ten temat.
  • Poziom 43  
    artis666 napisał:
    To kolega obcina pasmo w radiu? Błąd, po to każdy wzmacniacz dedykowany dla subwoofera ma te wszystkie funkcje by z nich korzystać. Dlatego wyprowadza kolega sygnał o całym paśmie, który kieruje na wzmacniacz zasilający przód, natomiast (stosując trójnik, złącza etc) doprowadza również do wzmacniacza odpowiadającego za bas. I w tym wzmacniaczu ustawia się przy jakiej częstotliwości ma odcinać pasmo. Wyraziłem się wystarczająco jasno ? Więc proszę tak zrobić.

Do reszty kolegów: Po co kombinować z wyjściami końcówki? skoro można to zrobić prościej. Natomiast post o przerabianiu radia został raportowany. Totalny bezsens.

To wytlumacz mi w czym niepoprawne jest wykorzystanie filtrow LP w radiu i puszczanie pelnego pasma,filtrujac je dopiero na wzmacniaczu?
  • Poziom 26  
    milejow napisał:
    artis666 napisał:

To wytlumacz mi w czym niepoprawne jest wykorzystanie filtrow LP w radiu i puszczanie pelnego pasma,filtrujac je dopiero na wzmacniaczu?

To Ty mnie chyba nie zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz, zwłaszcza:
    Cytat:
    Dlatego wyprowadza kolega sygnał o całym paśmie, który kieruje na wzmacniacz zasilający przód, natomiast (stosując trójnik, złącza etc) doprowadza również do wzmacniacza odpowiadającego za bas. I w tym wzmacniaczu ustawia się przy jakiej częstotliwości ma odcinać pasmo.

Więc ?