Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar DVR-7400 hd - informacje o dekoderze

22 Paź 2009 20:21 46556 43
  • Poziom 11  
    Kupiłem dziś ten dekoder, Echostar DVR-7400 hd

Wszystko extra ale błagam jeśli ktokolwiek wie do czego służy lub ma służyć USB z przodu na panelu niech napisze, W instrukcji nie ma żadnej żetelnej informacji..

Nie chodzi mi o tylnie usb ale o to na panelu sterowania.
    Chyba że ktoś już wykombinował jak zgrać nagrane filmy z dysku na np. pendriva przez to usb.

I jaki on ma w końcu dysk?? w opisach 320gb a jak weszłem na nagrane pliki to pokazuje że nie ma plików (przed nagrywaniem czegokolwiek oczywiście) i że ma 209gb wolnego miejsca
  • Poziom 2  
    Z tego co wiem to to USB będzie dostępne do przyszłych zastosowań raczej nikt nie wie co to tak naprawdę będzie o ile będzie.
    A z pojemnością dysku to jest ok. Najprawdopodobniej zostawili miejsce albo na timeshift albo na jakieś usługi typu VOD ale to jeszcze czas pokaże
  • Poziom 11  
    Ok co do dysku masz racje już sprawdziłem i dopytałem w polsacie. 100gb jest przeznaczone na "live pause"

Pozostaje kwestia USB jak na razie nie chcą zdradzić szczegułów :)
  • Poziom 2  
    Moim zdaniem USB będzie służyło do podłączenia sticka do DVB-T tak jak to będzie w n-ce! Raczej nie liczyłbym na inne funkcjonalności tego portu.Ale to się jeszcze zobaczy!
  • Poziom 9  
    z przodu sticka to paskudnie by wyglądało, z tyłu jest drugie usb może "kiedyś" będzie można tam jakieś własne media oglądać w stylu zdjęcia lub mp3 przynajmniej parę niepolsatowskich Echostarów tak ma.
  • Poziom 16  
    KRZYCHACZ Napisz coś więcej o tym dekoderze bo też jestem zainteresowany dekoderem z twardym dyskiem.
    Jak szybko się uruchamia, czy się nie zawiesza, czy dysk zbytnio nie hałasuje, czy są jakieś problemy z nagrywaniem? itp.
  • Poziom 1  
    Koledzy , usb w tym dekoderze bedzie dopiero wykorzystane w przyszlosci ,na dzien dzisiejszy polsat poinformowal ze chce wprowadzic dodatkowo nowa usluge INTERNET, no i w sumie ten nowy modem jest na USB. Tylko nie wiem czy polsat sie niepomylil z szybkoscia tego internetu ,podali ze bedzie 20 M\bitow. Porzyjemy zobaczymy:))
  • Poziom 2  
    Mam ten dekoder dopiero od paru dni, i w instrukcji jest napisane ze mozna nagrywac program i ogladac w tym samym czasie inny. Mialem sytuacje ze ogladalem TV1 i wlaczylo sie nagrywanie na HBO, i w tym samym momencie dekoder wylaczyl mi dostep do polowy kanalow, w tym ten co ogladalem. Zatrzymalem nagrywanie i odbior wrocil do normy. O co tu chodzi? Czy cos jest nie tak z moim dekoderem?
  • Poziom 2  
    Jack_ck. Po pierwsze. Musisz posiadać podwójny konwenter. Jeśli go posiadasz to w menu przejdź do ustawień konfiguracji odbiornika.(strona 12 w instrukcji obsługi). W punkcie 1 zmień na dual i twój problem będzie rozwiązany. Jeżeli chcesz posiadać więcej kanałów obcojęzycznych oraz dodatkowe kanały radiowe to w punkcie 2 zmień na 2 satelity, następnie kliknij sprawdź sygnał . Jeśli sygnał będzie ok. to kliknij wyszukaj kanały. Powodzenia.
  • Poziom 2  
    Mam dekoder Echostar DVR 7400 od trzech dni i nie mogę poradzić sobie z utworzeniem listy ulubionych programów oraz ze zmianą przyporządkowania kanałów. Można dodawać do listy lub zmieniać nr kanału dopiero od kanału nr 201. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić, proszę o info.
    Dzięki.
  • Poziom 1  
    Czy na dekoderze echostar DVR 7400 można zaprogramować nagrywanie np. dwa dni do przodu z góry dziękuje za podpowiedź
  • Poziom 2  
    Krzkas, niestety w żadnym dekoderze i w żadnej z telewizji cyfrowych nie da się pozmieniać listy kanałów oferowanych przez operatora . Czyli możesz pozmieniać te pozostałe od 201 wyżej.
    Pozdrawiam.

Dodano po 4 [minuty]:

heniek1965, możesz ustawić nawet 7 dni do przodu i ile pozycji telewizyjnych ze chcesz. Tylko, aby ci się na dyski zmieściły i żeby czasy nagrania nie nachodziły się na siebie.
  • Poziom 10  
    Jak na nim sprawdzić czy odbieram program np polsat hd bo mam ten program ale nie wiem czy jest w hd czy czasem nie powinna się palić ikonka hd na wyświetlaczu mam plazmę ful hd podłączony dekoder przez kabel hdmi
  • Poziom 2  
    Dzięki. Jeszcze jedno pytanie. Czy normalne jest że dekoder który jest wyłączony nagrzewa się? Wystarczy włączyć dekoder i po chwili jest zimny. Po włączeniu uruchamia się wentylator to oczywiste, ale dlaczego nagrzewa się po wyłączeniu?
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Pomocy, mój Echostar czasami przy włączeniu pilotem kiepsko działa tzn. zmieniam kanał a on potrafi się wyłączyć a po ponownym uruchomieniu jest OK ? Miał ktoś taki objaw?
  • Poziom 13  
    jest mozliwosc ogladania (karta aktywna Canal+) cyfry+ na tym dekoderze zakupionym w Polsacie?
  • Poziom 2  
    Nie ma takiej możliwości, bo każdy dekoder ma przypisaną tylko własną kartę – oczywiście polsatu.
  • Poziom 13  
    dariusz10a napisał:
    Nie ma takiej możliwości, bo każdy dekoder ma przypisaną tylko własną kartę – oczywiście polsatu.

Czyli nie ma zadnej mozliwosci odblokowania tego tunera tak abym w przyszlosci mogl ogladac na nim cyfre plus zamiast polsatu
  • Poziom 2  
    powiem tak mam dekoder od połowy grudnia 2009 powiem że jest strasznie powolny ale po za tym jest ok. Co do zmiany pozycji kałów to w tym się nie da ( była już odpowiedz) ale jakiś czas temu - odległy kiedy istniała jeszcze vizja miałem dekoder philipsa który umożliwiał zmianę kanałów to tak dla zainteresowanych.
    Mam kilka pytań odnośnie dysku HDD:
    1. Jaki jest to dysk wiadomo że o poj. 320GB ale chodzi mi o interfejs - ATA; SATA; SCSI
    2. Czy da się jakoś zgrać materiał z dysku na komputer.
    3. W jakim formacie dekoder zgrywa jeśli zgrywa w formacie znanym tylko w cyfrowym Polsacie to czy da się przekształcić na format audio video jakikolwiek obsługiwany przez komputer.
  • Poziom 11  
    Mam już trochę ten dekoder i teraz mogę śmiało pisać o wadach i zaletech, więc zaczynam

ZALETY
    -cena
    -wygląd
    -hdd 320gb

(hmm i to chyba na tyle)

WADY:
    -Dysk od czasu do czasu pomimo tego że nie ma nic do nagrania zaprogramowane potrafi się sam włączyć uruchamiając przy tym dość głośne chłodzenie :(
    Przy nagrywaniu pracuje znośnie dopuki nie uruchomi się wentylator (łolaboga)
    -Pilot nieporęczny (słabo pomyślane ułożenie klawiszy nagrywania i odtwarzania, nie raz sie można pomylic po ciemku)
    -Długi czas reakcji dysku twardego (przy kasowaniu)
    -Niezgodności systemu z faktycznym stanem pamięci dysku (może tylko u mnie 82%wolnej pam. przed nagraniem kilku filmów i tyle samo po, to samo z kasowaniem)
    -Czarodziejska mnogość wejść które nikt nie wie do czego będą służyć tak do końca
    -Nie zawsze odbiornik podczerwieni poprawnie reaguje na komendy pilota a szczegulnie on-off czasem kilka razy trzeba klikać
    -Nagrzewanie sie podczas pracy hmmm- no comment
    -Przekłamania i powolny start funkcji livepause (włanczasz..czekasz...i często traci się jakieś 15min (być może to też tylko u mnie)
    -Nie wiem dla czego nie zastosowali wtyczek z uziemieniem (przepięcia na obudowie najlepiej widoczne gdy podłancza się hdmi po ciemku :) ogólnie często kopie ta niesfora

ALE WIECIE CO i tak lubie DVRka --- taki przyjaciel rodziny :)
    Polsat troszkę sie pośpieszył z wypuszczeniem go na rynek albo słabo go testowali.
  • Poziom 1  
    Witam mam pyt czym sie rozni instalacja pojedynczego konwertera LBN od podwojnego?????
  • Poziom 11  
    Jeśli zamontujesz pojedyńczy konwerter to będziesz mógł korzystać tylko z podstawowych funkcji tj. dekoder oraz live pause bez możliwości nagrywania innego kanału w tym samym czasie a gdy podwójny to możesz oglądać jedno i nagrywać inny program w tym samym momencie
  • Poziom 18  
    Również podłącze się pod temat. Czy ten drugi nagrywany program mogę nagrać przez drugie wejście SCART na podłączony tam magnetowid zamiast na HDD??
  • Poziom 11  
    Witaj . I tu niestety muszę cię rozczarować nagrywać możesz tylko to co na bieżąco jest wyświetlane na ekranie. Niestety nie ma możliwości oglądania na jednym wyjściu Tv (SCART) np. tv a na drugim VCR (również SCART) nagrywać to co zaznaczysz do nagrywania w tym samym czasie. Jedyne rozwiązanie to oglądać sobie to co chcesz, w tym samym czasie nagrywając drugie, następnie po nagraniu materiału który cię interesował, włączyć DVR kliknąć play na nagranej pozycji i zapisać ją na nagrywarce podłączonej do wyjścia VCR (tylko w czasie rzeczywistym).

Wyjście VCR nie jest programowalne z poziomu Echostara i chyba nie będzie :( <raczej nikt się nie będzie chciał podjąć produkcji całkiem nowego softu do tego dekodera z takimi funkcjami> pozostaje tylko funkcja nagrywania bieżącego zrzutu z ekranu.
  • Poziom 18  
    szkoda, bo chciałbym zamiast tego magnetowidu podłączyć drugi telewizor, tak aby możliwe było oglądanie dwóch kanałów niezależnie. Czy istnieje jakiś taki dekoder lub inny sposób, który umożliwiałby mi oglądanie dwóch kanałów (chodzi mi oczywiście o Polsat a nie o Cyfrę, więc splitery i inne takie odpadają)
  • Poziom 11  
    jest podobno opcja tak zwanego multiroom-u ale z tego tematu to ci nie pomogę niestety
  • Poziom 1  
    podpowiedź dla KRZYCHACZA
    - aby odświeżyć informacje o ilości wolnego miejsca na dysku można zrestartować dekoder tzn wyjąć na 15 s wtyczkę od zasilania na włączonym dekoderze - pomaga. Niestety nie wiem jak inaczej przywrócić tę aktualizację.
    Pozdrawiam użytkowników
    Małgosia
  • Poziom 11  
    Dzięki Małgosiu na to nie wpadłem :) he he
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie uczestników forum :)

Odnośnie dekodera 7400 (i 7200) - zachęcam do wizyty na nowej stronie www firmy Echostar Europe: http://www.echostareurope.com/

Ja dowiedziałem się m.in., jak w nomenklaturze Echostara mogą nazywać się dekodery oferowane przez Polsat:
    model DSB-7200 to HDS-400 (nawet logiczne - jego mniejszy następca nazywa się w końcu HDS-400E :D )
    opis: http://www.echostareurope.com/products/ConnectedDevices/Satellite/HDS400.aspx

model DVR-7400 to HDS-600 R
    opis: http://www.echostareurope.com/products/ConnectedDevices/Satellite/HDS600.aspx

- a przynajmniej zewnętrznie urządzenia wyglądają identycznie. Przejrzałem specyfikację modelu 600 R i wygląda dość imponująco;
    to jest oczywiście specyfikacja maksymalna i urządzenie dla Polsatu - jeśli jest oparte o model 600 - przychodzi w wersji bez niektórych elementów, ale mimo wszystko:

Cytat:
    3 x DVB-S2 Tuners
    MPEG-4 – Part 10 High Profile L4.0 Video Decoder
    Single HD decode (PIP support for 1 x HD and 1 x SD)
    HDTV / SDTV Outputs, PAL B/G system
    Y, Pb, Pr component outputs
    64MB NOR Flash, 256MB DDR
    EEPROM emulated in Flash
    Advanced silicon solution, 500GB HDD

(..)
    eSATA interface (located on rear panel)

(..)
    Internal Wi-Fi 802.11 via PCI card

I wspominają coś jeszcze o tunerze DVB-X, cokolwiek by to miało być :)
  • Poziom 1  
    czy da się jakoś wrzucić nagrane materiały z tego dekodera na komputer?