Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vitopend 100 problem z ciepłą wodą użytkową piec się wyłącza

22 Paź 2009 20:47 3888 8
  • Poziom 2  
    witam mam problem z ciepłą wodą użytkową gdy nalewam wode do wanny to przegrzewa mi się woda w grzejnikach i piec się wyłącza i po kilku sekundach znów się załącza i tak ciągle na zmiane. Woda leci raz ciepła raz zimna
    czy ktoś wie co to może być
    centralne działa ok.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Jak nalewasz wodę to grzejniki nie powinny się nagrzewać/przegrzewać. W czasie podgrzewania wody użytkowej obieg c.o. nie działa. Taktowanie kotła związane raczej jest z zakamienionym wymiennikiem płytkowym (brakiem odpowiedniej konserwacji kotła).
  • Poziom 2  
    Grzejniki się nie przegrzewają tylko rośnie temperatura na wyświetlaczu aż do osiemdziesięciu paru stopni i piec się wyłącza a po kilku sekundach załącza się i tak ciągle.
    Ten wymiennik to się czyści czy wymienia i gdzie on się znajduje
  • Pomocny post
    Czyści się, a jak to nie pomoże (wymienik zawalony w 100% kamieniem/wapniem/itp.) to trzeba wymienić. Wymiennik płytowy w tym przypadku to nierdzewny prostokątny element w dolnej tylnej części kotła. Proponuję użyć rozpuszczonego w gorącej wodzie Kamixu.
  • Poziom 2  
    wielkie dzięki wawrzeczko-t
    Do wyciągnięcia tego wymiennika to chyba trzeba zdemontować cały kocioł
    czy jest jakiś inny sposób
  • Pomocny post
    Cały nie, wystarczy połowę.
  • Pomocny post

Moderator na urlopie...
    Często nawet mniej.
    Do płukania musisz użyć pompy, co by pchała ten gorący kamix
  • Poziom 2  
    czy mógłbyś mi powiedzieć od czego zacząć by wybudować ten wymienni
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Trzeba zadzwonić po serwis, lub:

1. Przebrnąć przez kurs i zdobyć uprawnienia E w zakresie obsługi i naprawy urządzeń cieplnych, gazowych i elektrycznych.
    2. Wyłączyć kocioł z prądu
    3. Zamknąć dopływ wody użytkowej do mieszkania/domu
    4. Odciąć wszystkie zawory odcinające pod kotłem
    5. Odkręcić kurki czerpalne wody ciepłej (wypuścić wodę z inst. wody ciepłej)
    6. Postępować zgodnie z instrukcją serwisową kotła (www.viessmann.pl). A w niej na samym początku piszą, że wszelkie czynności naprawcze kotła może wykonywać uprawniona osoba (wg pkt. 1)