Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT812 - nie rozpoczyna pracy

knant 22 Paź 2009 21:01 4141 21
  • #1 22 Paź 2009 21:01
    knant
    Poziom 12  

Witam.
    Czy ktoś pomoże zlokalizować usterkę pralce Electrolux EWT 812
    Problem wygląda tak: po włączeniu któregokolwiek programu zaczyna mrugać kontrolka nad przyciskiem zał. świeci się jeszcze kontrolka informująca o obrotach wirowania, poza tym pralka na nic nie reaguje i nic się nie dzieje, nie podejmuje żadnej próby pracy.
    Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

2 21
  • #2 22 Paź 2009 22:30
    karol5608
    Poziom 28  

W takich przypadkach zaczynam od kontroli blokady drzwi. Jeśli z jakiegoś powodu drzwi się nie zablokują to pralka nie podejmie żadnej pracy.

2
  • #3 27 Paź 2009 08:18
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

Witam
    Dołączam się do pytania "knant" mam identyczny problem z tym samym modelem pralki.
    W pralce sądząc po kontrolkach można ustawić wszystkie funkcje ale nie reaguje na start.Podejżewam że jest to jakaś typowa usterka dla tego modelu i koś się już z tym spotkał
    Proszę więc o pomoc i z góry dziękuję
    P.S. Blokada dżwiczek w tej pralce działa raczej po starcie samej pralki.

1
  • #4 27 Paź 2009 08:32
    knant
    Poziom 12  

Witam.
    Nic się nie dało z tym zrobić, wszystko sprawdzone nie ma żadnych upływów prądu, została tylko elektronika, ale tego raczej nie sprawdzę ,i nie chcę żeby coś nie uszkodzić, bo to pralka kolegi, więc został tylko serwis; jak wróci z serwisu to napiszę jaką postawili diagnozę.

1
  • #5 27 Paź 2009 08:42
    karol5608
    Poziom 28  

A napięcie na blokadzie? Nie spotkałem pralki która podejmuje pracę bez wcześniejszego zamknięcia drzwi. Na próbę też nieraz robi się mostek zamiast styków w blokadzie.

2
  • #6 27 Paź 2009 22:38
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

W tej pralce styki blokady dżwiczek pełnią rolę informacyjną dla programatora.
    Przy obecnym uszkodzeniu próba zwarcia styków bezpośrednio w zamku drzwiczek powoduje że sterownik pralki rozwiera je z powrotem po przez elektromagnes będący wewnątrz tego zamka.
    Dodatkowo jedynie z opinii właścicielki wiem, że zapadka zamka pralki blokuje drzwiczki dopiero po starcie.

1
  • #7 29 Paź 2009 19:11
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

Pytanie do "knant", czy pralka wróciła z serwisu ?
    Pozdrawiam.

0
  • #8 29 Paź 2009 22:10
    phiter
    Poziom 19  

Witam, miałem dwa identyczne przypadki ostatnio i w obydwóch winna była blokada. Przeczyszczenie styków rozwiązało problem.

0
  • #9 30 Paź 2009 11:29
    knant
    Poziom 12  

Jeszcze nie, płytkę wymontował elektronik i zabrał do sprawdzenia, a czyszczenie styków blokady nic nie pomagało to już sprawdzałem wcześniej. Jak poznam przyczynę to napiszę. Jeszcze pytanie do phiter czy to były te modele co w temacie?

0
  • #10 10 Lis 2009 11:07
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

Knant może podzielisz się informacją co serwis zdiagnozował w tej pralce?
    Na razie nie podejmuje sam żadnych kroków tylko czekam na twoją odpowiedź.

0
  • #11 12 Lis 2009 12:31
    knant
    Poziom 12  

Witam
    Tak jak pisałem wcześniej, jak coś będę wiedział to napiszę, na razie płytka jest u elektronika, który twierdzi, że jest w stanie sprawdzić czy wszystko jest w porządku z elektroniką. Pralka nie jest moja tylko znajomego więc nie mogę go ponaglać z na prawą, ale powiedziałem mu żeby zwrócili mu wymienione części więc w miarę będzie można ustalić co było przyczyną.

0
  • #12 02 Gru 2009 15:23
    knant
    Poziom 12  

Na 99% uszkodzona elektronika, sprawdzona w drugiej pralce działającej. Po włożeniu elektroniki do działającej pralki objawy takie same, nie startuje, zakładamy elektronikę, która była wcześniej pralka rusza i wszystko działa. Te 99% dlatego, że nie mogłem wziąć dobrej elektroniki i sprawdzić w pralce nie działającej. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę.

0
  • #13 04 Gru 2009 20:27
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

Dokładnie to samo sprawdziłem czyli swój programator przełożyłem do sprawnej pralki i nie działa. Moim zdaniem na 100% uszkodzony programator i na razie się nie poddaje. Gdyby ktoś jeszcze mógł sczytać pamięć ze sprawnej pralki podejrzewam, że problem bym rozwiązał. Niestety ja nie mogłem pożyczyć programatora ze sprawnej pralki.

0
  • #14 20 Sty 2017 13:47
    bestfer7
    Poziom 8  

Mam taki sam problem, ale drzwiczki się zamykają, a pralka nie startuje. Czyli cała płyta gł. sterownik?

0
  • #15 20 Sty 2017 14:23
    Gobro
    Poziom 28  

Trzeba sprawdzić co mówi w trybie serwisowym.

0
  • #16 20 Sty 2017 14:28
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam. Jest kolega pewny że blokada blokuje drzwi? Jeśli tak, to wyjąć sterownik i zamieścić jego zdjęcia na forum.

0
  • #17 20 Sty 2017 17:22
    bestfer7
    Poziom 8  

Tak włączam program i przyciskam zamkniecie drzwiczek po czym słychać, jak zamyka nie da rady otworzyć, a pralka nie startuje. Gobro napisał:
    Trzeba sprawdzić co mówią w trybie serwisowym. Jak?

0
  • #18 20 Sty 2017 17:31
    tod.1977
    Poziom 23  

Wciskamy start i następny przycisk obok niego czyli dwa naraz. Pokrętło programów ma być na zero. Następnie trzymając oba przyciski przekręcamy pokrętło w prawo na program z temperaturą 95 stopni i potem jeszcze o 9 pozycji w prawo.

1
  • #19 20 Sty 2017 21:22
    bestfer7
    Poziom 8  

Jak przycisnę 2 razem i przekręcę na 95 stopni, po kolei zapala się każda kontrolka. Znów włączam na jakiś program, klikam blokadę drzwiczek, zamykają się, ale pralka nie zaczyna pracy. Jak czekam czy cokolwiek się stanie, płyta główna (moduł, sterownik czy jak to nazwać) cyka co jakiś czas ,,cyk,'' ,,cyk''.

1
  • #21 25 Sty 2017 20:39
    bestfer7
    Poziom 8  

Jak wejdę w serwis i przekręcę o `1 w prawo to pobiera wodę, ale zaraz wypuszcza wężem.

1
  • #22 14 Lut 2017 17:33
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam.
    Wciskamy start i najbliższy przycisk obok niego i trzymamy. Pokrętło programatora o jedną pozycję w prawo. Jak pralka wejdzie w tryb serwisowy to pokrętło jeszcze o 9 pozycji w prawo. Jeśli ma wyświetlacz to wyświetli kod błędu, jeśli nie to zasygnalizuje go diodami.
    Szczotki na silniku kolega sprawdzał?

0
  Szukaj w 5mln produktów