Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT812 - nie rozpoczyna pracy

22 Paź 2009 21:01 4492 21
 • Poziom 12  
  Witam.
  Czy ktoś pomoże zlokalizować usterkę pralce Electrolux EWT 812
  Problem wygląda tak: po włączeniu któregokolwiek programu zaczyna mrugać kontrolka nad przyciskiem zał. świeci się jeszcze kontrolka informująca o obrotach wirowania, poza tym pralka na nic nie reaguje i nic się nie dzieje, nie podejmuje żadnej próby pracy.
  Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
 • Poziom 28  
  W takich przypadkach zaczynam od kontroli blokady drzwi. Jeśli z jakiegoś powodu drzwi się nie zablokują to pralka nie podejmie żadnej pracy.
 • Poziom 14  
  Witam
  Dołączam się do pytania "knant" mam identyczny problem z tym samym modelem pralki.
  W pralce sądząc po kontrolkach można ustawić wszystkie funkcje ale nie reaguje na start.Podejżewam że jest to jakaś typowa usterka dla tego modelu i koś się już z tym spotkał
  Proszę więc o pomoc i z góry dziękuję
  P.S. Blokada dżwiczek w tej pralce działa raczej po starcie samej pralki.
 • Poziom 12  
  Witam.
  Nic się nie dało z tym zrobić, wszystko sprawdzone nie ma żadnych upływów prądu, została tylko elektronika, ale tego raczej nie sprawdzę ,i nie chcę żeby coś nie uszkodzić, bo to pralka kolegi, więc został tylko serwis; jak wróci z serwisu to napiszę jaką postawili diagnozę.
 • Poziom 28  
  A napięcie na blokadzie? Nie spotkałem pralki która podejmuje pracę bez wcześniejszego zamknięcia drzwi. Na próbę też nieraz robi się mostek zamiast styków w blokadzie.
 • Poziom 14  
  W tej pralce styki blokady dżwiczek pełnią rolę informacyjną dla programatora.
  Przy obecnym uszkodzeniu próba zwarcia styków bezpośrednio w zamku drzwiczek powoduje że sterownik pralki rozwiera je z powrotem po przez elektromagnes będący wewnątrz tego zamka.
  Dodatkowo jedynie z opinii właścicielki wiem, że zapadka zamka pralki blokuje drzwiczki dopiero po starcie.
 • Poziom 14  
  Pytanie do "knant", czy pralka wróciła z serwisu ?
  Pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  Witam, miałem dwa identyczne przypadki ostatnio i w obydwóch winna była blokada. Przeczyszczenie styków rozwiązało problem.
 • Poziom 12  
  Jeszcze nie, płytkę wymontował elektronik i zabrał do sprawdzenia, a czyszczenie styków blokady nic nie pomagało to już sprawdzałem wcześniej. Jak poznam przyczynę to napiszę. Jeszcze pytanie do phiter czy to były te modele co w temacie?
 • Poziom 14  
  Knant może podzielisz się informacją co serwis zdiagnozował w tej pralce?
  Na razie nie podejmuje sam żadnych kroków tylko czekam na twoją odpowiedź.
 • Poziom 12  
  Witam
  Tak jak pisałem wcześniej, jak coś będę wiedział to napiszę, na razie płytka jest u elektronika, który twierdzi, że jest w stanie sprawdzić czy wszystko jest w porządku z elektroniką. Pralka nie jest moja tylko znajomego więc nie mogę go ponaglać z na prawą, ale powiedziałem mu żeby zwrócili mu wymienione części więc w miarę będzie można ustalić co było przyczyną.
 • Poziom 12  
  Na 99% uszkodzona elektronika, sprawdzona w drugiej pralce działającej. Po włożeniu elektroniki do działającej pralki objawy takie same, nie startuje, zakładamy elektronikę, która była wcześniej pralka rusza i wszystko działa. Te 99% dlatego, że nie mogłem wziąć dobrej elektroniki i sprawdzić w pralce nie działającej. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę.
 • Poziom 14  
  Dokładnie to samo sprawdziłem czyli swój programator przełożyłem do sprawnej pralki i nie działa. Moim zdaniem na 100% uszkodzony programator i na razie się nie poddaje. Gdyby ktoś jeszcze mógł sczytać pamięć ze sprawnej pralki podejrzewam, że problem bym rozwiązał. Niestety ja nie mogłem pożyczyć programatora ze sprawnej pralki.
 • Poziom 8  
  Mam taki sam problem, ale drzwiczki się zamykają, a pralka nie startuje. Czyli cała płyta gł. sterownik?
 • Poziom 29  
  Trzeba sprawdzić co mówi w trybie serwisowym.
 • Poziom 23  
  Witam. Jest kolega pewny że blokada blokuje drzwi? Jeśli tak, to wyjąć sterownik i zamieścić jego zdjęcia na forum.
 • Poziom 8  
  Tak włączam program i przyciskam zamkniecie drzwiczek po czym słychać, jak zamyka nie da rady otworzyć, a pralka nie startuje. Gobro napisał:
  Trzeba sprawdzić co mówią w trybie serwisowym. Jak?
 • Poziom 23  
  Wciskamy start i następny przycisk obok niego czyli dwa naraz. Pokrętło programów ma być na zero. Następnie trzymając oba przyciski przekręcamy pokrętło w prawo na program z temperaturą 95 stopni i potem jeszcze o 9 pozycji w prawo.
 • Poziom 8  
  Jak przycisnę 2 razem i przekręcę na 95 stopni, po kolei zapala się każda kontrolka. Znów włączam na jakiś program, klikam blokadę drzwiczek, zamykają się, ale pralka nie zaczyna pracy. Jak czekam czy cokolwiek się stanie, płyta główna (moduł, sterownik czy jak to nazwać) cyka co jakiś czas ,,cyk,'' ,,cyk''.
 • Poziom 8  
  Jak wejdę w serwis i przekręcę o `1 w prawo to pobiera wodę, ale zaraz wypuszcza wężem.
 • Poziom 23  
  Witam.
  Wciskamy start i najbliższy przycisk obok niego i trzymamy. Pokrętło programatora o jedną pozycję w prawo. Jak pralka wejdzie w tryb serwisowy to pokrętło jeszcze o 9 pozycji w prawo. Jeśli ma wyświetlacz to wyświetli kod błędu, jeśli nie to zasygnalizuje go diodami.
  Szczotki na silniku kolega sprawdzał?