Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SP1603C, nie wykrywany w BIOS, słychać cykanie.

22 Paź 2009 21:17 2367 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Pozwolę się dołączyć do tematu bo o taki sam dysk chodzi. Jednak rozłączyłem post jako osobny, inny problem. (gsm_virus)

Zawsze do tej pory udawało mi się rozwiązać problemy za pomocą opcji szukaj, tym razem proszę o odpowiedz na moje pytanie.
    Znajoma prosiła bym sprawdził ich komputer bo padł po burzy. Na 100% poszedł zasilacz i płyta główna. Muszę jeszcze sprawdzić procesor i grafikę no i... właśnie wspomniany dysk twardy.
    Nie do końca jestem przekonany czy winna jest burza, bo przede mną komputer trafił do jakiegoś kolesia (sąsiada) co rozkręcił komputer i oddał jej wszystko osobno - łącznie z dyskiem czyli istnieje opcja uszkodzenia fizycznego. Ale przejdę do konkretów.

Dysk to SAMSUNG SP1603C (160GB/7200rmp/8MB/SATA) po podłączeniu do mojego komputera nie jest wykrywany w BIOSie (na żadnym kanale) a do tego cyka i słychać, że obracają się w nim talerze. Dioda HDD stale się świeci. Nie wykrywa go też MHDD. Próbowałem wyłączyć wykrywanie dysku w BIOSie i ponownie w MHDD ale nic to nie dało. Po sprawdzeniu miernikiem rezystorów to na wszystkich miernik oznajmiał dźwiękiem, że jest OK, na transilach była cisza tylko, że na jednym pokazywał mi liczbę 424 a na drugim zupełnie nic się nie działo.
    Proszę napisać czy można go reanimować w domowych warunkach a jeśli raczej nie to czy da radę odzyskać dane u profesjonalistów. Dane do odzysku do zdjęcia - nie muszą być wszystkie ;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Nie bawiłem się terminalem. Zapytałem profesjonalną firmę - ci wycenili odzysk zdjęć na... jedyne 800zł. Dysk poszedł do kosza. TEMAT ZAMKNIĘTY.