Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bluescreen karta graficzna radeon x550

Damiax 22 Oct 2009 22:54 2636 6
    Damiax
    Level 10  
    Mam karte graficzna radeon x550, ktora musi mi sluzyc jeszcze 3 miesiace, ale problem tkwi w tym ze jak sobie gram w cos(tylko i wylacznie jak gram) wyskakuje mi niebieski ekran na ktorym pisze ze sterowniki do karty graficznej sa nieprawidlowe lub stare. Zrobilem formata bo format pomaga na wiekszosc problemow ale na ten niestety nie, sciagnolem takze sterowniki ze strony producenta, ale nadal blad sie powtarza.
    Jakies rady? dzieki z gory
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Damiax wrote:
    wyskakuje mi niebieski ekran na ktorym pisze ze sterowniki do karty graficznej sa nieprawidlowe lub stare

Jeżeli taka jest prawdziwa treść komunikatu, to należy albo zainstalować prawidłowe sterowniki albo nowsze.
    Damiax wrote:
    Zrobilem formata bo format pomaga na wiekszosc problemow ale na ten niestety nie

Jak wiadomo format pomaga na wszystko, nawet na stare lub nieprawidłowe sterowniki. A może jeszcze kilka formatów? Może jednak zadziała po którymś?
  • Helpful post
    DeDua
    Level 20  
    Jaki system operacyjny? Jaka gra? OpenGL czy DirectX? Jak nowsze nie pomogły, a karta jest dość starsza, to bym poinstalował jakieś starsze wersje sterowników.
    Damiax
    Level 10  
    A wiec system operacyjny: Windows XP, directX. Wystepuje mi to od niedawna, zadnych nowosci na komputerze, powstalo w okolicznosciach prostych, wracam ze szkoly, wlaczam komputer i gre, gram sobie jakies 40 minut i boom, paski na ekranie a po dziesieciu sekundach niebieski ekran, teraz powtarza sie za kazdym razem gdy sobie w cos gram, czasem po 5 minutach czasem po 4h, w gre gralem wczesniej nie bylo zadnych problemow.

jankolo wrote:
    Jeżeli taka jest prawdziwa treść komunikatu, to należy albo zainstalować prawidłowe sterowniki albo nowsze.

Zainstalowalem sterowniki z plyty ktore dzialaly mi juz dlugi czas i takze pobralem najnowsze ze strony producenta, tez nie pomoglo

Dodano po 10 [minuty]:

Moja konfiguracja
    Nazwa płyty głównej ASRock 775Dual-880Pro (4 PCI, 1 PCI-E x16, 1 AGP, 2 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, LAN)
    Typ procesora Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200)
    DIMM1: 1 GB DDR2-533 DDR2 SDRAM (5-4-4-12 @ 266 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    Karta graficzna Ati Radeon X550
  • Helpful post
    Matuzalem
    Level 43  
    Na początek dokładnie oczyść układ chłodzenia grafiki (i styki) i miej nadzieję, że to choć na trochę wystarczy.
    Teoretycznie można kombinować również z obniżeniem taktowania, ale nie wiem czy jest większy sens.