Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wytłumienie pomieszczenia- wata do poddaszy

Karol007Kielce 22 Oct 2009 23:54 1505 2
    Karol007Kielce
    Level 12  
    Witam, były podobne tematy, ale mam nieco inna sprawę.

Będę organizował sobie w niezbyt wielkim pomieszczeniu coś na kształt mini studia nagrań.
    Chciałbym pozbyć się echa. Wszyscy piszą o foremkach na jajka, ale posiadam sporo bezużytecznej wełny do ocieplania poddaszy Isover i pomyślałem, że mógłbym ją zamocować na ścianach.
    -Czy dzięki niej skutecznie pozbędę sie echa?
    -Czy ta wełna pyli/ trzeba ją czymś zabezpieczyć?

Z góry dzięki
    Dolce
    Level 22  
    Oczywiście, że wełna "pyli". Jeśli nie będzie Ci przeszkadzało kłucie w płucach i rak płuc za 5 lat to się nada :(
    Do wygłuszania pomieszczeń stosuje się specjalne maty/gąbki. Są to specjalne tworzywa z perforowaną powierzchnią. Mam takie wygłuszenie w pracy i dobrze się sprawuje. Możesz je obejrzeć choćby na Allegro. Jest to drogi materiał, niestety.
    Stosunkowo miękka wełna według mnie się nie nada do nakładania na ściany. Ją raczej można zastosować do wytłumiania np. ścianek działowych pomieszczeń, dodatkowo odpowiednio mocując same ścianki - żeby drgania się przez nie nie przenosiły. Musisz więc zainwestować w przemysł drobiarski :)
    adix160
    Level 10  
    Do pozbycia się echa/pogłosu najlepsze i najtańsze są wytłaczanki, załamują fale i trochę pochłaniają dźwięk (napewno lepiej niż np. beton), natomiast wata szklana jest idealna do wygłuszania pomieszczenia, no i też do pozbycia się echa, a jeżeli na zamocowaną watę przybijesz np. dywan, jakieś koce, to nic nie będzie pylić. Pzdr