Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Laser Jet 2500 czujnik papieru

22 Cze 2004 14:26 1280 4
  • Poziom 17  
    czujnik papieru nie działa prawidłowo przez co drukarka nie drukuje, jeśli jest brak papieru to miga czerwona kontrolka, jednak po załadowaniu papieru powinna zgasnąć czerwona i zapalać się zielona lecz czerwona gaśnie a ziolona się nie świeci. Dioda jest 100% ok, czujnik papieru sprawdziłem tez ok, może ktoś miał podobny problem. Podobno może być uszkodzony elektromagnes jednak nie mogę go znaleźć. Za wszelką pomoc z góry dzięki.

menda
  • Poziom 17  
    Widzę że nikt nie miał podobnego problemu z tą drukarką, może ktoś posiada schemat lub serwisówkę do ww. modelu bardzo by mi ona pomogła. Znalazłem na płycie zasilania diody BAN które wyglądają na uszkodzone lecz nie mogę znaleźć żadnych danych o nich.
  • Poziom 17  
    W serwisie powiedziano mi że uszkodzony jest czujnik papieru lecz u mnie jest oki w kolejności elektromagnes (którego nie moge znaleźć) oraz płyta rozdziału napięć, na której właśnie znalazłem diody BAN które wg miernika są uszkodzone ale raczej nie możliwe żeby padły wszystkie tj ok. 10 sztuk i drukarka nadal działała za wyjątkiem tego problem z papierem.

menda
  • Poziom 17  
    Drukarka działa po wyczyszczeniu wszystkich czyjników, wymianie kondenstatorów 100/35 i 47/35 w układzie czujnika papieru oraz zimny lut na płycie zasilającej i resecie programowo drukarki, jest ok.

menda