Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon Bernard GS 434 Deck do komputera

23 Paź 2009 16:13 2196 3
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc. Mam gramofon Bernard GS 434 (deck). Podłączyłem go do PC: Din 5 gniazdo/ 2x wtyka chinch - przedwzmacniacz o charakterystyce R I A - 2x wtyka chinch/ mały jack - komputer (wejście line in) i nie działa. Próbowałem też przez wejścia aux i też cisza. Czy muszę mieć wzmacniacz?

Proszę poprawić temat i błędy w treści.
    Regulamin pkt. 10.9, 11.
    GM
  • Poziom 15  
    Ale co nie działa? Sygnał nie dochodzi, czy dochodzi i gra źle? Teoretycznie wszystko masz w porządku i powinno to działać. Sprawdź zasilanie preampa i czy ta przejściówka DIN/2xcinch podaje sygnał na styki 3 i 5 gniazda DIN (nie na 1 i 4).
  • Poziom 2  
    Na komputerze jest totalna cisz. Zasilacz, kable (przejściówki) są fabrycznie nowe, więc powinny być sprawne. Jestem zbyt dużym laikiem, żeby stwierdzić czy sygnał dociera, czy nie. Niemniej serdecznie dziękuję za pomoc, proszę o dalsze sugestie.
  • Poziom 15  
    Sprawdź ta przejściówkę din/cinch. Ile z tej wtyczki din wychodzi kabli cinch? Podłącz gramofon bezpośrednio do karty dźwiękowej, powinno grać cicho, ale grać. Podaj też sygnał na jakieś głosniki komputerowe albo byle jaką wieżę. Znalezienie złego punktu w twojej konfiguracji jest w sumie bardzo proste.