Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford mondeo spryskiwacz - wycieka płyn

23 Paź 2009 17:37 6232 6
  • Poziom 2  
    witam mam problem z spryskiwaczem kiedy wlałem płyn to z lewej strony przy kole mi cieknie płyn nie wiem co to może być wczoraj go kupiłem i nie mam pojęcia co to może być. Cały płyn nie wyleciał bo spryskiwacz działa proszę o pomoc.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 33  
    Z tego co piszesz wnioskuję, że masz mondeo MK3 i twoja lewa strona samochodu to na prawdę prawa strona :) Domyślam się również że znasz się na naprawianiu samochodów jak ja na naprawie telewizorów :)
    Musisz dostać się od spodu, zdemontować osłonę pod zderzakiem i dostaniesz się do spryskiwacza. Musisz zdjąć z pompki przewody razem z łącznikami (długości około 1 cm), wyjąc te łączniki, założyć przewody i na wszelki wypadek zacisnąć je opaskami elektrycznymi.

powodzenia.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 2  
    kolego zgodzę się z tobą że jest to ford mondeo mk3 może i tak jest jak mówisz ale na pewno z lewej strony od kierowcy mi cieknie bo ściąłem grilla i wdziałem jak tam cieknie tak jakby wąż wyleciał
  • Poziom 10  
    kowalski krzysztof napisał:
    witam mam problem z spryskiwaczem kiedy wlałem płyn to z lewej strony przy kole mi cieknie płyn nie wiem co to może być wczoraj go kupiłem i nie mam pojęcia co to może być. Cały płyn nie wyleciał bo spryskiwacz działa proszę o pomoc.

Nie chcę Ciebie straszyć, ale powodów może być wiele i tak naprawdę, jeżeli jest to autko używane, wszystko zależało od inwencji sprzedającego.
    Wyobraź sobie tak:
    - klejony zbiornik spryskiwacza po wypadku -po prostu znowu pękł :)))
    - połamany silniczek (pompka) po kolizji -pękła
    - klejony przewodzik (rurka) -puściła...
    Mniej czarny scenariusz, to po prostu wypiął się wężyk, ale dopóki nie ściągniesz osłony dolnej silnika lub dodatkowo nadkola, to się nie dowiesz :)))
    Szukaj, a znajdziesz :))) Przynajmniej poznasz swoje autko.
    pozdrawiam,
  • Poziom 33  
    Drogi kolego :). Dam sobie odciąć najmilszą mi część ciała że w mondeo MK3 zbiornik spryskiwacza jest po prawej stronie. Czyż byś miał spryskiwacze reflektorów? :)
  • Poziom 2  
    dzięki kolego
  • Poziom 33  
    No po lewej to jest akumulator. Może z niego wycieka kwas? :shocked!:

Po stronie silnika od skrzyni biegów (TDCi i TDDi) jest pompa wody z pompą wspomagania i termostat, ale to jest mniej więcej na środku. Jeszcze jest możliwość że przewód przelewowy który wchodzi do zbiorniczka spadł z mocowania (częsta usterka jak ktoś nie zwraca na to uwagi) i opadł na pasek od w/w pomp i sie przetarł. Więc zanim go odpalisz to sprawdź bo go zagotujesz.

Tak wogóle to byś napisał jaki masz silnik benzynowy 1.8, 2.0, a może 2.5 V6, 3.0V6 benzynę czy 2.0 i 2.2 diesel.