Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 tdci wzrost napięcia

1Jery 23 Paź 2009 17:48 3880 4
  • #1 23 Paź 2009 17:48
    1Jery
    Poziom 2  

Witam
    Potrzebuję pomocy ford focus 1,8tdci od pewnego momentu napięcie w samochodzie wzrasta do 19v.Po uruchomieniu dziala normalnie przy wzroście obrotów zapala się kontrolka akumulatora i napiecie wzrasta do 19V.Wymieniłem regulator napięcia ,diody w alternatorze są sprawdzone a przy wzroście napięcia wskaźniki wyłączają się nawiew i wycieraczki na pierwszym biegu nie działają żarówki palą się.Natomiast po włączeniu wszystkich odbiorników prądu kontrolka akumulatora nie świeci i jest wszystko w porządku.Czasami po ponownym uruchomieniu samochodu wszystko wraca do normy a po przejechaniu kilku kilometrów z deski rozdzielczej robi się choinka.przeczytałem u Was że może pomóc wgranie nowego softu

0 4
  • #2 23 Paź 2009 21:29
    rafal o
    Poziom 14  

Nie jestem samochodziarzem,wydaje mi się jednak,że problem może dotyczyć niedokładnego podłączenia alternatora.Proponuję sprawdzić skuteczność podłączenia przewodów przy alternatorze(czy jest właściwie umaszony).Niedbale podłączony akumulator(przerwa w przewodzie masy w trakcie pracy silnika może dać podobne objawy).Regulator napięcia mimo że nowy może wykazywać usterki zwłaszcza gdy podczas montażu chodżby na moment byłopodane zasilanie w sposób niewłaściwy.Proponuję założyć orginalny regulator napięcia.Powodzenia!

0
  • #3 24 Paź 2009 10:27
    marecki1977
    Poziom 2  

sprawdż dodatnią klemę akumulatora. niestyk na dodatkowym(dokręcanym) przewodzie może powodować takie objawy
    moduł widzi niższe napięcie i podkręca alternator do wysokiego napięcia

0
  • #4 24 Paź 2009 13:49
    1Jery
    Poziom 2  

wzrost napięcia występuje przy wyłączonych odbiornikach prądu przy obrotach 1500,natomiast przy włączonych odbiornikach(wentylator,ogrzewanie szyb) wzrost napięcia nie następuje przewody masowe przy akumulatorze sprawdzone wyczyszczone i porządnie dokręcone regulator napięcia wymieniłem 2szt na oryginał.

1
  • #5 28 Paź 2009 18:29
    1Jery
    Poziom 2  

witam
    Ponownie proszę o pomoc odnośnie mojego Forda przy wyłączonych odbiornikach następuje wzrost napięcia natomiast przy włączonej dmuchawie wszystko jest ok.

0